18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Nitra: Novou poslankyňou Zastupiteľstva NSK sa stala Andrea Vitkóová

Zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) má novú poslankyňu. Je ňou Andrea Vitkóová, ktorá nastúpila po zosnulom poslancovi Lászlóovi Szigetim (SMK-MKP).

Predseda Milan Belica jej odovzdal osvedčenie o nastúpení za poslankyňu v utorok 22. februára. „V zmysle zákona o samosprávnych krajoch, ak zanikol mandát poslanca zastupiteľstva, nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najviac platných hlasov vo volebnom obvode, v ktorom zanikol mandát. Na základe toho nastupuje Andrea Vitkóová ako poslankyňa Zastupiteľstva NSK vo volebnom obvode číslo 6 – Štúrovo,“ informoval Úrad NSK.

Nitra: Novou poslankyňou Zastupiteľstva NSK sa stala Andrea Vitkóová
zdroj:NSK

Nová poslankyňa kandidovala v posledných voľbách do Zastupiteľstva NSK za koalíciu strán Smer-SD, SNS, Most-Híd. „Andrea Vitkóová je v súlade s dikciou zákona povinná zložiť sľub na prvom zasadnutí zastupiteľstva, na ktorom sa zúčastní. Najbližšie zasadnutie Zastupiteľstva NSK sa bude konať v pondelok 28. marca 2022,“ uviedol Úrad NSK.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články