17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Nitra: NKN hľadá darcov, ktorí chcú podporiť verejnoprospešné projekty


Nitrianska komunitná nadácia (NKN) hľadá ľudí, ktorí sú ochotní finančne prispieť na rôzne verejnoprospešné projekty prostredníctvom grantového programu Klub darcov. NKN sa pomocou kampane Správny Nitran nemá na saláme snaží verejnosť presvedčiť, že aj menšou darovanou sumou môžu spraviť svoje mesto lepším.
      Podporovateľom Klubu darcov sa môže stať každý, kto do grantového programu prispeje sumou aspoň desať eur. Následne získa právo elektronicky hlasovať v prvom kole za projekty, ktoré by sa mali v Nitre z výťažku programu realizovať. Pri darovaní dvojnásobnej sumy sa darca stáva členom klubu. Získa tak možnosť hlasovať o podpore projektov vo finálovom druhom kole.
      Vlani sa do Klubu darcov zapojili napríklad herečka Eva Pavlíková, spevák Peter „Kuko“ Hrivňák, výtvarník Karol Felix či hokejový tréner Antonín Stavjaňa. „Každoročne sa do tohto programu zapojí 100 až 200 aktívnych ľudí, ktorých spája záujem o miesto, kde žijú. Počas svojej existencie Klub darcov podporil v Nitre až 121 projektov,“ informovala NKN.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články