3 C
Nitra
pondelok, 29 novembra, 2021

Nitra: Nitrianska radnica hovorí o extrémnom záujme o očkovanie

Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Nitre neklesá. Aj v priebehu víkendu prišli do mobilných centier stovky ľudí. Nitrianska radnica dokonca hovorí o „extrémnom záujme“ obyvateľov.
      „V obchodnom centre Mlyny len v sobotu zaočkovali viac ako 900 ľudí,“ informoval magistrát na sociálnych sieťach. Mesto preto postupne rozširuje počet miest, kde mobilné tímy podávajú vakcíny Comirnaty a Janssen.

Okrem obchodného centra sa očkuje aj v poliklinikách na sídliskách Chrenová a Klokočina. Ďalšie mobilné centrá boli aj v kultúrnych domoch v mestských častiach Zobor, Dražovce, Janíkovce, Krškany a Kynek.
      Počas víkendu okrem toho fungovalo v Nitre aj veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré na Slančíkovej ulici zriadil Nitriansky samosprávny kraj. Ten 21. novembra otvoril aj svoje očkovacie centrá v Šali a Štúrove. Mobilné očkovacie centrum zriadilo v budove radnice aj mesto Vráble. „Viac ako 250 registrovaných občanov mesta dostalo 20. novembra tretiu dávku vakcíny proti COVID-19, medzi nimi aj primátor Tibor Tóth,“ informovala vrábeľská radnica.

S kampaňou za zvýšenie zaočkovanosti prišlo začiatkom novembra mesto Nitra. Jej cieľom bolo okrem iného zvýšiť počet očkovaných ľudí nad 50 rokov nad 65 percent, aby sa okres Nitra nedostal do čiernej farby. Podľa údajov z Inštitútu zdravotných analýz treba na splnenie tohto cieľa plne zaočkovať ešte 28 ľudí nad 50 rokov. Celková zaočkovanosť v Nitrianskom okrese dosahuje 47,6 percenta.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články