-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Nitra: Najväčšou mestskou časťou zostáva Klokočina s takmer 18.000 obyvateľmi

Mestskou časťou s najvyšším počtom obyvateľov zostáva v Nitre aj naďalej sídlisko Klokočina. Najmenej obyvateľov má mestská časť Dolné a Horné Krškany. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila radnica. Slúžiť budú ako podklad na určenie počtu mestských poslancov v jednotlivých volebných obvodoch počas komunálnych volieb v roku 2022.

Sídlisko Klokočina s takmer 18.000 obyvateľmi budú aj v nasledujúcom volebnom období zastupovať ôsmi poslanci. Druhou najväčšou mestskou časťou je sídlisko Chrenová, ktoré má spolu s priľahlými Janíkovcami takmer 16.800 obyvateľov. Na základe tohto počtu má nárok na sedem poslancov v mestskom parlamente. Tretím najväčším volebným obvodom bude Staré mesto s vyše 14.000 obyvateľmi, ktorých bude v mestskom zastupiteľstve reprezentovať šesť poslancov.

V mestskej časti zloženej zo sídliska Diely a častí Kynek, Mlynárce a Párovské Háje s takmer 10.500 obyvateľmi si v budúcoročných komunálnych voľbách budú voliť štyroch poslancov. Troch zástupcov bude maž v mestskom parlamente časť Zobor, Dražovce z 9225 obyvateľmi a dvoch mestská časť Čermáň s takmer 5400 obyvateľmi. Jeden poslanec bude zastupovať mestskú časť Dolné a Horné Krškany, kde žije 3104 obyvateľov. V nitrianskom mestskom zastupiteľstve tak bude, rovnako ako v súčasnom volebnom období, 31 poslancov.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články