8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Nitra: Na mieste legendárneho ihriska za CVČ Domino vznikne pocket park

Nitrianska radnica pokračuje v postupnej revitalizácii bývalého ihriska pri Centre voľného času (CVČ) Domino v Nitre. Pre mnohých Nitranov legendárne ihrisko je už niekoľko rokov uzatvorené pre zlý technický stav. V minulosti sa tam hrávala hádzaná i hokejbalové turnaje.

Mesto pripravuje už dlhší čas kompletnú obnovu celého areálu. V prvej etape tu má vzniknúť priestor, ktorý bude slúžiť potrebám CVČ. Ešte v lete mesto odstránilo obvodový múr ihriska s narušenou statikou. V priebehu decembra zasa prebieha odstránenie starých murovaných tribún a odvoz stavebného odpadu. „Vysúťažená firma má práce ukončiť ešte tento rok.  Celková cena búracích prác je 18.480 eur s DPH,“ uviedol mestský úrad.

Po asanačných prácach a po dokončení urbanisticko-architektonickej štúdie bude vypracovaná projektová dokumentácia. „Potom sa začne realizácia malého parčíku, takzvaného pocket parku. Na bývalom hádzanárskom ihrisku tak vznikne kvalitný verejný priestor. Revitalizácia ihriska prinesie viac zelene a vznikne miesto pre trávenie voľného času rodičov, detí a mládeže,“ informoval magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články