-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

NITRA: Na Divadelnej Nitre sa budú zahraničné inscenácie premietať na plátne

Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa tento rok bude konať od 1. do 6. októbra. Najväčšie zastúpenie v hlavnom programe budú mať podľa organizátorov slovenské inscenácie, ktoré do programu vybral kurátor, divadelný vedec a kritik Karol Mišovic. Zahraničné inscenácie premietnu na plátne.
      Na festivale sa predstaví Slovenské národné divadlo s inscenáciou Vojna a mier, Divadlo Andreja Bagara v Nitre s hrou Drotár, Štátne divadlo Košice s predstavením Borodáč, alebo tri sestry i Divadlo Lab s inscenáciou Lebensraum. Slovenskú časť programu doplní hra Čepiec, s ktorou príde na festival Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.
      Zo zahraničných inscenácií predstaví festival hru Očitý svedok v podaní činohry Národního divadla Praha, Arakadi Zaides odprezentuje v Nitre inscenáciu Necropolis a Compagnie Kadidi/Dorothée Munyaneza hru Sieť. „Zahraničné inscenácie tento rok budeme premietať na plátne v divadle. Pri výbere si však naši kurátori Ján Šimko a Martina Vannayová dali záležať a do programu zaradili kvalitné produkcie, ktorých záznam v sálach sprostredkuje vysoko výkonná technika. Inscenácie sú vybrané tak, aby diváci neboli o zážitok ukrátení ani pre tejto forme prezentácie. Niektoré boli dokonca vytvorené priamo pre sledovanie prostredníctvom videa,“ sľubujú organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: en.wikipedia.org

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články