13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Nitra: Mesto pokračuje v obnove mestskej tržnice

Mesto Nitra pokračuje v obnove mestskej tržnice na Štefánikovej triede. Objekt postavený v roku 1890 ako vojenské kasárne je národnou kultúrnou pamiatkou.

Nitra: Mesto pokračuje v obnove mestskej tržnice

Zámerom obnovy časti pamiatkovej budovy je zachovanie autenticity jedinečnej architektúry bývalých kasární a zvýraznenie jej pamiatkovej hodnoty čiastočnou rekonštrukciou smerujúcou k regenerácii pôvodnej, pamiatkovo hodnotnej podoby, informoval magistrát.

Nájomníci tržnice dostali výpoveď!

Na realizáciu projektu získalo mesto v roku 2021 dotáciu vo výške 13.000 eur zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtu Ministerstva kultúry SR v rámci programu Obnovme si svoj dom. V druhej etape obnovy tržnice samospráva použila dotáciu na umelecko-remeselnú obnovu okien.

Koncom minulého roka podalo mesto Nitra opätovne žiadosť na Ministerstvo kultúry SR. V tretej etape projektu je cieľom získanie prípravnej projektovej dokumentácie k obnove fasády, získanie projektovej dokumentácie – realizačného projektu vlhkostnej sanácie budovy a zlepšenie jej tepelno-technického stavu prostredníctvom umelecko-remeselnej obnovy časti pôvodných okien na druhom nadzemnom podlaží východného a severného krídla budovy, datovaných k obdobiu výstavby.  

Zdroj: TASR

Foto: mapio.net NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články