18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Nitra: Mesto finišuje s registráciou predajcov vo Vianočnom mestečku

Záujemcovia, ktorí chcú byť súčasťou nitrianskeho Vianočného mestečka, majú už iba víkend na to, aby sa zaregistrovali. Ako informovala radnica, registrácia bola zverejnená 29. septembra a končí sa 18. októbra napoludnie. „Prihlasovanie je dostupné cez elektronický registračný formulár,“ uviedol mestský úrad.
      Vianočné trhy sú súčasťou projektu Adventná Nitra a Silvester 2021. Tento rok budú vyzerať inak ako v minulých ročníkoch. Ich program by nemal byť sústredený iba na Svätoplukovo námestie, ale bude sa konať aj na Vŕšku. „Naším zámerom je vytvoriť komornejšiu atmosféru a viaceré pódiá pre hudobnú produkciu, aby sme vedeli využiť aj nové moduly a sedenia inštalované na Svätoplukovom námestí a zároveň sa prispôsobiť aktuálnemu covidovému automatu,“ uviedla pred časom vedúca odboru kultúry Dagmar Bojdová.
      Vianočné trhy a nadväzný kultúrny program sa bude konať v období od 28. novembra do 23. decembra, samostatný program je pripravený na Silvestra. „Na celkovú podobu Vianočného mestečka bude mať vplyv záujem predajcov v stánkoch. Samozrejme, že sa všetko pripravuje aj v nadväznosti a v kontexte aktuálnych platných pandemických opatrení a tiež v súlade s platným semaforom pre kultúrne podujatia,“ vysvetlila Bojdová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN
      

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články