1.3 C
Nitra
utorok, 25 januára, 2022

Nitra: Má vlastnú nízkouhlíkovú stratégiu na roky 2021 až 2040

Mesto Nitra má vlastnú nízkouhlíkovú stratégiu na roky 2021 až 2040. Dokument obsahuje rôzne opatrenia zamerané na ochranu životného prostredia a elimináciu skleníkových plynov v ovzduší.

Nitra na vypracovanie stratégie získala dotáciu v hodnote 45.660 eur. Samotný dokument pre mesto vypracovala špecializovaná firma, ktorá bola vybraná na základe verejného obstarávania. „Nízkouhlíková stratégia sa zameriava predovšetkým na energetickú efektívnosť a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Zaoberá sa tiež znižovaním skleníkových plynov a ďalších emisií, ktoré znečisťujú ovzdušie,“ informovala radnica.
      Pri príprave dokumentu mesto aktualizovalo aj koncepciu rozvoja svojho tepelného hospodárstva. „Stanovujú sa v nej predovšetkým postupy, ktoré zaručia optimálnu výrobu, ale aj distribúciu tepla,“ pripomenul magistrát. O dokumente budú na svojom zasadnutí vo štvrtok (16. 12.) rokovať mestskí poslanci.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články