-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Nitra: Klub darcov podporí tento rok šesť verejnoprospešných projektov

Klub darcov pri Nitrianskej komunitnej nadácii (NKN) vyzbieral tento rok na podporu verejnoprospešných projektov v Nitre 3248 eur. Svojimi darmi do klubu prispelo 102 jednotlivcov a skupín i traja firemní darcovia.

O priazeň darcov sa tento rok uchádzalo osem projektov. Ich autormi sú občianske združenia, školy, neziskové organizácie a neformálne skupiny občanov. Podporu napokon získa šesť projektov, ktoré postúpili do finále.  
      Plnú požadovanú sumu získajú štyri víťazné projekty, ktoré pri hlasovaní darcov získali najvyšší počet hlasov. „Po dohode s predkladateľmi zvyšných dvoch projektov bude, vďaka kofinancovaniu mesta Nitra a vlastných zdrojov NKN, poskytnutá aspoň čiastočná podpora aj projektov, ktoré skončili s rovnakým počtom hlasov na 5. a 6. mieste,“ informovala NKN.

Granty z Klubu darcov tak tento rok získajú projekty Dobro.TI.sekne, Rozhýbme deťom ústočká, Veselo je v našej škole, Rodina hravo a spolu. Podporené budú aj projekty Učiaca záhrada a Science workshopy.
      Klub darcov je grantový program, ktorý umožňuje darcom, jednotlivcom, kolektívom i firmám, aby podporili dobré nápady pre Nitru. „Členovia Klubu darcov finančne prispejú do programu, prispejú tým na projekty a zároveň hlasovaním rozhodujú o tom, ktoré z nich budú podporené,“ doplnila NKN.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články