24.8 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Nitra: FN sa pripravuje na sviatky a omikron, situácia je tam zatiaľ stabilná

Fakultná nemocnica (FN) v Nitre dokáže počas vianočných sviatkov zabezpečiť zdravotnú starostlivosť na všetkých reprofilizovaných COVID oddeleniach vrátane COVID ambulancie. Po stretnutí predstaviteľov zdravotníkov a zdravotníckych zariadení z celého Nitrianskeho kraja to uviedla hovorkyňa nemocnie Tatiana Kubinec.

Podľa jej slov má FN v Nitre zabezpečený primeraný počet lekárov, sestier a ostatného zdravotníckeho personálu, vrátane príslušníkov Ozbrojených síl SR. „Vývoj pandémie hodnotíme nateraz ako stabilizovaný. Nie sú momentálne nutné prevozy pacientov z okolitých okresných nemocníc do nitrianskej nemocnice. Kooperácia jednotlivých pracovísk, COVID oddelení a ambulancií je intenzívna. Na dennej báze sa komunikuje aj s hlavným koordinátorom pre Nitriansky samosprávny kraj,“ skonštatovala Kubinec.

Nitra: FN sa pripravuje na sviatky a omikron, situácia je tam zatiaľ stabilná
Foto: Archív NN

Ako doplnila, v nitrianskej nemocnici je aj naďalej podávaná liečba monoklonálnymi protilátkami, ktorá je určená pacientom s pozitívnym PCR testom na ochorenie COVID-19. „Doteraz sme túto liečbu podali v našom zdravotníckom zariadení už viac ako 400 pacientom,“ pripomenula.
      Predstavitelia nemocníc z Nitry Topoľčian, Levíc, Zlatých Moraviec a zo Špecializovanej nemocnice Nitra-Zobor spolu s ďalšími odborníkmi rokovali o ďalšom postupe v prípade náporu pacientov prichádzajúcich počas sviatkov z krajín, kde dominuje variant omikron. „Sme pripravení zriadiť v areáli FN Nitra triážny stan pre COVID pozitívnych pacientov, ktorý zabezpečí plynulé triedenie jednotlivých pacientov s ohľadom na ich aktuálny zdravotný stav,“ uviedla Kubinec.

Zdravotníci považujú v súčasnej situácii za kľúčové, aby pacienti mali dostatok informácií o tom, ako majú postupovať v prípade pozitívneho PCR testu. „Je nutné zabezpečiť, aby pacienti nepodliehali panike. Takisto treba posilniť lekárske kapacity v ambulantnom sektore, minimálne na úroveň telemedicíny,“ skonštatovali odborníci.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články