1.6 C
Nitra
pondelok, 29 novembra, 2021

Nitra: Festival fjúžn ponúkne prechádzku, divadelné predstavenie i koncert

Pohľad, akým vnímajú cudzinci Slovensko, ponúkne multižánrový festival fjúžn, ktorý sa v Nitre začne 6. novembra. V kultúrnom priestore bod.K7 ponúkne divadelné predstavenie i koncert.
      Program festivalu sa začne o 15. hodine formátom walk, teda prechádzkou mestom. „Počas nej môžu účastníci nazrieť na svoje mesto očami cudzinky. Tentoraz to bude Mirna Khaleel, študentka, ktorá má päť mien a rozpráva šiestimi jazykmi,“ uviedli organizátori.
      Divadelné predstavenie s názvom Na Slovensku po slovensky sa v priestore bod.K7 začne o 18. hodine. „Pätnásť ľudí z Afganistanu, zo Sýrie, Somálska, z Iraku, USA, Maroka, Egypta a zo Slovenska sa stretne v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo metódou divadla fórum, počas ktorého sa diváci a herci stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie v spoločnosti,“ vysvetlili organizátori festivalu.
      Festival ukončí koncert zoskupenia JazzLab Trio. Trio zložené z hudobníkov Enea Bari, Martin Kukučka a Juraj Janík prevedie návštevníkov rôznymi obdobiami džezu. „Predstaví aj hudobných skladateľov, príbehy aj anekdoty o tejto hudbe,“ doplnili organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články