2.4 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Nitra chce získať milióny eur na zelené projekty

 Nitra (TASR) – Mesto Nitra pripravuje viaceré aktivity zamerané na zlepšenie životného prostredia. Celkové výdavky na päť projektov sú vo výške viac ako sedem miliónov eur.
      Mesto sa chce v rámci jednotlivých aktivít zamerať na revitalizáciu zelených plôch, zníženie znečistenia ovzdušia, budovanie oddychových zón či vodozádržných zariadení. Ako sa uvádza v materiáli, ktorý schválili mestskí poslanci na svojom májovom rokovaní, najväčším projektom za viac ako šesť miliónov eur je obnova Starého parku v Nitre, kde sa počíta s revitalizáciu zelene, s obnovou komunikácií, vodných prvkov, či s budovaním detského ihriska.
      Náklady vyše 800.000 eur si vyžiada projekt revitalizácie hradného kopca. Bude riešiť obnovu zelene, protierózne a vodozádržné opatrenia i obnovenie siete chodníkov a vytvorenie nových vyhliadkových miest.
      Mesto plánuje skultivovať aj viaceré priestory obytných vnútroblokov, v ktorých pribudne nová zeleň, hracie prvky a ďalší mobiliár. Náklady na projekty na Wilsonovom nábreží, na Štúrovej ulici a ulici Za Ferenitkou presiahnu sumu 260.000 eur. Revitalizácia areálu Základnej školy Škultétyho počíta s budovaním vodozádržných zariadení a vegetačnými úpravami za takmer 40.000 eur.
      Väčšinu financií na projekty chce radnica získať formou nenávratného finančného príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu. V prípade ich schválenia prispeje magistrát na realizáciu päťpercentným spolufinancovaním.

Foto: sk.wikipedia.org

Prečítajte si tiež

Najnovšie články