24.8 C
Nitra
utorok, 28 júna, 2022

Nitra: Chce vybudovať desiatky komunitných kompostovísk

Budovanie komunitných kompostovísk na nitrianskych sídliskách bude pokračovať aj na budúci rok. Radnica ich chce v okolí bytových domov vybudovať celkovo 40. Inštaláciu kompostérov financuje mesto v rámci iniciatívy Kompostujeme v Nitre.

Kompostéry sú na verejné priestranstvá osádzané na základe záujmu obyvateľov a odborného posúdenia lokalít. Slúžia na ukladanie kuchynského, biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý produkujú okolité domácnosti. Mesto začalo s ich umiestňovaním na sídlisku Chrenová. „Tu majú dve komunity z ulíc Výstavná a Lipová už trojročné skúsenosti s komunitným kompostovaním. Len v ich prípade ide o zapojenie 120 domácností. K týmto existujúcim kompostoviskám pribudne ďalších dvadsať,“ informoval mestský úrad.

Už začiatkom budúceho roka pribudnú ďalšie v Starom meste a v mestských častiach Klokočina a Čermáň. „Komunitné kompostovanie je moderný trend, ktorý pomáha znižovať množstvo vyprodukovaného odpadu. Preto sa chceme v Nitre v oblasti nakladania s biologicky rozložiteľnými odpadmi posunúť na vyššiu úroveň a stať sa tak slovenským lídrom,“ uviedla radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články