-2.2 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Nitra: Atmosféra adventného mestečka? To akože naozaj?

ATMOSFÉRA ADVENTNÉHO MESTEČKA, pochválilo sa dnes mesto Nitra na facebooku fotografiami prázdneho námestia, na ktorom stánky stoja.

Nitra: Atmosféra adventného mestečka? To akože naozaj?

Aj napriek tomu, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre mestu neumožnil otvoriť Adventné mestečko, Marek Hattas – primátor Nitry ( s prelinkom na jeho predvolebnú fb stránku, teda súkromnú stránku) rozhodol, že stánky ostanú na svojom mieste do 27. decembra. Dotvárajú kolorit vianočného mestečka a aj keď sa v nich nakoniec nemôže predávať, vytvárajú vianočnú atmosféru a sú súčasťou výzdoby. Tento rok poteší Nitranov naozaj bohatá svetelná výzdoba. Ešte nikdy snáď nebolo centrum mesta krajšie. Námestiu dominuje vianočný stromček, je to trinásťročný smrek pichľavý, ktorý predtým rástol na Chrenovej. Vianočnú výzdobu z minulého roka doplnili nové svetelné dekorácie: dvaja noví anjeli Na Vŕšku a šesť svetelných gulí, z toho dva sú Na Vŕšku, štyri na pešej zóne, šesťmetrová svetelná inštalácia s rokom 2021 v celkovej sume 10 059 eur. Tieto novinky zakúpilo mesto aj vďaka finančnej podpore martinskej firmy Cora Geo, s.r.o. 20 stromčekov, 40 kilogramov čečiny a stojany s výzdobou nájdete na pešej zóne a na námestí. Ich celková hodnota je 1 011 eur..

Nitra: Atmosféra adventného mestečka? To akože naozaj?

No čo na to hovoríte?

Mimochodom, zaujímavé odkazy poslali Nitrančania primátorovi priamo pod statusom mesta.

Nitra: Atmosféra adventného mestečka? To akože naozaj?

PS: Inak tú krásnu vianočnú fotografiu nám poskytol Marek Zelo Zeleňák, pozrite si jeho fotky na facebooku.

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články