2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Niektorí sú nepoučiteľní: Pozrite sa, koľko nafúkali vodiči počas Veľkej noci!

Aj napriek zvýšeným kontrolám na cestách sa našli vodiči, ktorí veľkú noc oslávili „vo veľkom“ a posilnení alkoholom si sadli za volant, zverejnila informáciu polícia Nitrianskeho kraja na svojom facebooku.

A to napriek tomu, že neustále upozorňuje na nebezpečenstvo jazdy pod vplyvom alkoholu a na možné riziká.

Niektorí sú nepoučiteľní: Pozrite sa, koľko nafúkali vodiči počas Veľkej noci!
Zdroj: FB Polícia Nitrianskeho kraja

„Dúfame, že títo vodiči sa poučia a viac si za volant opití nesadnú.

Dopravní policajti zo Šale boli vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste II/562 v katastri obce Trnovec nad Váhom. 38-ročný vodič vozidla Kia Sportage sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho zišiel mimo cestu, kde pokračoval v jazde a následne narazil do stromu, kde sa s autom prevrátil. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Nafúkal 1,47 mg/l, čo predstavuje 3,06 promile.

Policajti odhalili aj ďalších vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu:

39-ročný muž v Nitre nafúkal 1,44 promile, 40-ročný muž medzi Kolárovom a obcou Dedina Mládeže nafúkal 1,75 promile, 65-ročný vodič v Komárne nafúkal 2,77 promile, 40-ročný muž medzi obcami Obyce a Jedľové Kostoľany nafúkal 2,81 promile, 46-ročný vodič v meste Šahy nafúkal 2,96 promile,37-ročný vodič v Zlatých Moravciach nafúkal 2,96 promile.“

Voči týmto vodičom bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a až do svojho vytriezvenia si posedeli v policajnej cele, dodala ešte polícia a všetkých vyzýva, aby jazdili opatrne.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články