15.4 C
Nitra
piatok, 24 marca, 2023

NICHOLSONOVÁ: Zakladá novú politickú stranu, v projekte je momentálne 90 ľudí

Europoslankyňa a bývalá členka strany Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová zakladá novú politickú stranu, ktorej bude líderkou.

Ako ďalej informoval denník Pravda, v projekte je momentálne 90 ľudí a chystajú sa na zber podpisov. „Dianie na našej politickej scéne pôsobí na náš projekt ako urýchľovač. Dokážeme sa prispôsobiť termínu volieb, ktoré, zdá sa, budú predčasné. Plánujeme veľké stretnutie, kreujeme štruktúry, stanovy a program a spustili sme proces registrácie strany,“ uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Europoslankyňa ďalej informovala, že svoj projekt bude predstavovať postupne od názvu až po jeho tváre, s čím začne v najbližších týždňoch. Dodala, že sa už stretla s predsedom strany Spolu – občianska demokracia Miroslavom Kollárom, s dočasne povereným ministrom životného prostredia a členom občiansko-demokratickej platformy v hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Jánom Budajom či s bývalým predsedom vlády SR Mikulášom Dzurindom. „Rozprávali sme sa o spájaní demokratických síl. Mám naplánované i ďalšie stretnutia s politikmi,“ uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články