13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Neuveriteľné: Slovenská vláda peniaze pre ukrajinských poľnohospodárov má, pre tých našich však nie. „Je to zrada!“ hnevá sa Branislav Becík

Slovensko je krajinou neobmedzených možností. A tiež obmedzených ľudí. Ako inak nazvať to, že kým pre slovenských poľnohospodárov sa nenájdu peniaze na pomoc, no pre ukrajinských sa nejaký ten miliónik nájde. Prečo? Pre vojnu? A my už siať a jesť lacnejšie potraviny nemusíme? Asi nie!

Slovenskí poľnohospodári žiadajúci o pomoc obišli u našej „ľudovej“ vlády s dlhým nosom. Tí ukrajinskí ani nič nežiadali, no pomoc od našich vládnucich politikov dostanú! A to rovno niekoľko miliónov. Oni si pomoc zaslúžia, tí naši nie?!

Starosta Dvorov nad Žitavou, poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen strany Hlas-SD Branislav Becík v tom má absolútne jasno. Je to ZRADA! Takto to natvrdo skonštatoval v statuse, v ktorom reagoval na status premiéra Eduarda Hegera, ktorý napísal, že „musíme vydržať v nasadení do víťazného konca“. Že však poráža vlastný ľud, ktorý tomu ukrajinskému pomáha napriek tomu, že sami máme málo, mu zrejme nedošlo.

Naši poľnohospodári mesiace prosia vládu o pomoc a – nič!

„ZRADA! TOTO EDUARD HEGER NEMÔŽE MYSLIEŤ VÁŽNE – TOTO ČISTÁ HLAVA NEDÁ!“ píše hneď v úvode Branislav Becík, podľa ktorého minister Vlčan arogantne odmieta podporovať slovenských potravinárov a prvovýrobcov, aby sa náš národ mohol dostať k lacným potravinám, aby sme vôbec mali istotu, že budú mať z čoho naši pekári piecť chlieb pre náš národ… „Majú nás totálne „na háku…“ Premiér Heger ide vyčleniť milióny eur z nášho rozpočtu na podporu ukrajinským poľnohospodárom!“ konštatuje ďalej Becík.

„Nehovorím, že si netreba pomáhať – to musíme, lebo je to tak správne! Ale naši poľnohospodári mesiace prosia vládu o pomoc, že nebudú mať za čo zasiať a založiť úrodu! Čo si mám teda myslieť o vyjadreniach premiéra z jeho príspevku? Prečo si najprv nespravíme poriadok doma? Prečo si najprv nepodporíme a nezabezpečíme vlastný národ?“ pýta sa syn bývalého ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka. „Prečítajte si záver premiérovjho postu – chorý zámer, choré zmýšľanie,“ píše v samom závere nekompromisne Branislav Becík.

Becík tlieska maďarskej vláde za ich kroky: Takto má vyzerať práca vlády a politikov pre svoj národ!

Prezident Putin sa bude musieť za svoje činy zodpovedať

Čo teda napísal vo svojom statuse predseda našej vlády Eduard Heger čo tak veľmi rozdráždilo Becíka? „Musíme vydržať v nasadení do víťazného konca,“ vyzýva v úvode sťa by revolucionár Blaha náš premiér, ktorý vzápätí priznáva, že rozprávanie ukrajinských poslankýň Oleny Khomenko, Marie Mezentseva a primátora mesta Melitopoľ Ivana Fedorova že u neho vyvolalo veľký smútok z toľkého nezmyselného zabíjania a ničenia. „Ivana Fedorova 11. marca po obsadení Melitopoľa uväznili a neskôr vymenili za deväť zajatých ruských vojakov. Aj toto patrí k tej strašnej vojne. Únosy, zajatia, výmeny a všade prítomný strach o život,“ konštatuje ďalej Heger.

Náš „chrabrý“ premiér ukrajinskej delegácii, sprevádzanej veľvyslancom Ukrajiny Jurijom Muškom, okrem iného povedal, že Slovensko stojí pevne za nimi, obdivuje udatný boj ukrajinských mužov a žien. „Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin sa bude musieť za svoje činy zodpovedať medzinárodnej verejnosti,“ zastrája sa náš „odvážny“ predseda vlády, ktorý, na rozdiel od svojich kolegov z Poľska, Slovinska a Česka radšej na Ukrajinu necestoval. Pochopil však, že pre Ukrajinu je teraz dôležité, aby aliancia západných štátov vrátane Slovenska nepoľavila v dodávkach pomoci a takisto aj v stupňujúcich sa sankciách voči Rusku.

Títo obyčajní ľudia stratili už aj obyčajnú súdnosť, tvrdí nahnevaný Branislav Becík (VIDEO)

Vyčleníme ďalšie zdroje pre ukrajinských poľnohospodárov

„Inými slovami, aby sme zotrvali v tejto silnej solidarite, aj keď sa dostaví únava a ukrajinský zápas za slobodu a demokraciu začne vo verejnej mienke postupne zovšednievať,“ prízvukuje slovenský premiér a dodáva: „Nie, nesmie sa to stať. Musíme vydržať v nasadení až do konečného víťazstva.“ Eduard Heger vraj uistil našich ukrajinských priateľov, že na zasadnutí vlády vyčleníme ďalšie zdroje na nákup osív a potrieb pre ukrajinských poľnohospodárov v Zakarpatskej oblasti. „Naďalej budeme zabezpečovať dôstojné podmienky pre ľudí utekajúcich pred vojnou, ktorých na Slovensku vítajú naši občania so všetkou srdečnosťou,“ končí svoj status, ktorým Branislavovi Becíkovi poriadne pohol žlčou, Eduard Heger.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články