-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Neuveriteľné: Muž, ktorý nahlásil v paneláku bombu sedel potom s ostatnými v evakuačnom autobuse!

Prípad vhodný pre psychiatra. To, čo sa udialo v Nitre sa zrejme len tak nevidí. Muž z paneláku nahlásil polícii, že v ich dome je bomba, aby sa napokon spolu s ostatnými obyvateľmi prizeral z evakuačného autobusu čo sa vonku deje.

Prípad sa síce stal ešte pred mesiacom, no polícia až teraz zistila, kto stál za ohlásením bomby v paneláku. Ako informuje portál noviny.sk bol ním muž z toho istého domu, v ktorom mala byť umiestnená bomba. On sa pritom pozeral z evakuačného autobusu hasičov ako zasahujú policajti a hasiči.

Kým ostatní v bytoch spali, muž stál na medziposchodí a sledoval akciu

Paradoxné bolo, že oznam o bombe, ktorý dostala polícia pred mesiacom, sa týkal bytu ich kolegyne. „V byte na treťom poschodí je bomba,“ zavolal muž na políciu. Oznamovateľ, ktorý celú „záchrannú“ akciu sledoval z evakuačného autobusu, si ale zrejme neuvedomil čo robí. Ako sa totiž neskôr vyšetrovaním ukázalo, volal zo svojho mobilu! Bolo to nadránom po tretej hodine. Polícia a záchranárske zložky postupne ľuďom búchali na dvere, budili ich a posielali z bytov preč. „Prišli policajti a zazvonili nám. Keď sme otvorili, povedali, že je tu bo ba a musíme ísť preč,“prezradil jeden z obyvateľov paneláku Peter Haeinsch. Obyvatelia potom čakali v evakuačnom autobuse, ktorý na miesto doviezli hasiči.

Ako sa neskôr ukázalo, spolu s nim tam sedel aj muž, ktorý bombu ohlásil. „Boli tam aj školáci, malé deti a na rukách mamičky držali svoje deti,“ opísala čo sa dialo v autobuse Felicita Mullerová. „Byt patrí policajtke, ktorá ho prenajíma,“ dodal Haeinsch. Mestským policajtom však počas akcie bolo predsa len niečo podozrivé. Kým ostatní obyvatelia v bytoch spali, jeden muž stál na medziposchodí. Tváril sa vraj akoby sa nič nedialo a s ostatnými išiel do autobusu. „V uvedenej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin šírenie poplašnej správy,“ informovala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Podľa informácií TV JOJ muž volal zo svojho mobilu, takže ho nebolo ťažké vypátrať. Hospitalizovať ho mali na psychiatri. Obvinený zatiaľ ešte nebol.

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články