-5.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Neuveríte: V Čechách by sa vraj už nemalo používať slovo poslanec. Aké slovo by ho malo nahradiť? (VIDEO)

Poslanec. Mal by to byť človek, ktorý zastáva dôležitý post, a tak by naň mal byť aj náležite vedomostne i odborne pripravený. Je tomu ale naozaj tak?

Poslanci, a to na akýchkoľvek úrovniach a v akomkoľvek štáte je človek, ktorý si myslí, že pre ľudí odvádza maximum, a preto by mal byť za to nielen patrične ohodnotený, ale mal by požívať aj adekvátnu úctu. Ako to vnímajú v susedných Čechách zverejnil v humornom videu člen hnutia Republika Marek Kurta.

Ak by tí naši robili hovno bolo by to fajn, namiesto toho likvidujú demokratický štát

„Kým v Austrálii sa sporia o to, či je slovo cyklista dostatočne ľudské, v Čechách už našli novú definíciu slova poslanec, píše v kratučkom statuse Kurta. A o čomže sa pojednáva v onom humornom videu? Nuž o tom, ako by sa malo v Austrálii hovoriť cyklistovi, a ako v Česku poslancovi. Prirodzene, video je zo zábavnej relácie, no pomenovanie poslanca sa akoby nápadne podobá realite. Neveríte? Tak si to video v pokoji pozrite a rozhodne sa zasmejete. Ale pravda je pravda, aspoň u mnohých našich poslancov určite.

„No ak by tí naši robili h.vno bolo by to fajn, namiesto toho likvidujú demokratický štát a národ na čele so smetiarkou,“ skonštatoval v diskusii František Kováč. „Na Slovensku by sa slovom poslanec mali označovať ľudia, ktorí robia z národa h.vno,“ myslí si Božena Pšenáková. „Denník Nepravda ale tie h.vná aj šíria…,“ pridáva Pavol Majerčík.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články