17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Neskutočne smutný príbeh tínedžerky, ktorú znásilnili štyria chlapci. Za jej poníženie a smrť ani nepykali!

Šikana je veľmi nebezpečný úkaz a to nielen v ktoromkoľvek veku, ale aj na akomkoľvek mieste. Obzvlášť je však nebezpečná u detí či mladých ľudí. A je jedno či sa deje v škole, na ulici, v kybernetickom priestore alebo cez telefón.

Veľmi zlú skúsenosť so šikanou mala aj Rehtaeh Parsons z kanadského mesta Dartmouth. Pätnásťročná tínedžerka, ktorá navštevovala strednú školu Cole Harbour, išla v roku 2011 na párty spolu so svojou kamarátkou. Ako píše portál mysmezeny.sk, táto party bola len začiatkom jej nočnej mory, ktorá sa skončila obrovskou tragédiou. Začala sa ale tým, že v tú noc ju znásilnili štyria spolužiaci. Jeden mal 14, dvaja 16 a jeden 17 rokov. Žiaľ jeden z nich všetko fotografoval a snímky rozposlal po celej škole.

Neskutočne smutný príbeh tínedžerky, ktorú znásilnili štyria chlapci. Za jej poníženie a smrť ani nepykali!
Rehtaeh zomrela po tom, ako pre šikanu po znásilnení už viac nezvládala psychický tlak a doma v kúpeľni sa obesila. Zdroj: Facebook Angel Rehtaech Parsons

Polícia prípad bagatelizovala a napokon uzavrela – skutok sa nestal!

Niektorý z tínedžerov založil falošný profil s názvom „The Real Rehtaeh Parsons“ s jej nelichotivými fotografiami, zatiaľ čo ostatní používatelia napísali: „Nepodporujem kurvy, prepáč.“ Matka dievčaťa pre MailOnline uviedla, že chlapec, ktorý údajne znásilnil jej dcéru a potom zverejnil obrázok činu sa jej priznal, že ho poslal svojim priateľom, pretože sa len „chválil“. Poprel však, že by bol násilníkom, aj keď na fotografii je usmievajúci sa, keď mal sex s Rehtaeh, ktorá mala vtedy iba 15 rokov, zatiaľ čo ona opitá zvracala z okna. Tínedžerka nemala odvahu ani srdce okamžite to oznámiť svojej matke. Trvalo niekoľko dní keď to už nevydržala a s plačom jej všetko vyrozprávala. Jej mama Leah ju po tom ihneď vzala do nemocnice. Žiaľ, tam Rehtaeh nijako nepomohli.

Smutné je aj to, že kanadská jazdná polícia v Halifaxe v Novom Škótsku sa ani neobťažovala vypočuť všetkých štyroch spolužiakov, ktorí ju mali znásilniť a neurobila nič pre to, aby našla telefón s inkriminovanými fotografiami. Trvalo im vraj 10 mesiacov, kým konečne chlapcov vypočuli. Po roku však celý prípad uzavreli. Vraj z dôvodu nedostatku dôkazov. Medzitým však mala tínedžerka peklo na zemi. Všetci ju ohovárali a prezývali rôznymi nadávkami. Chrbtom sa k nej obrátili aj jej priatelia.

Neskutočne smutný príbeh tínedžerky, ktorú znásilnili štyria chlapci. Za jej poníženie a smrť ani nepykali!
Sedemnásť dlhých mesiacov niesla Rehtaeh v sebe bôľ z poníženia, ktoré je pripravil chlapec, ktorý ju znásilnil. Napokon spáchala samovraždu. Zdroj: Facebook Angel Rehtaech Parsons

Neustála šikana v škola aj v živote trvala ohromujúcich 17 mesiacov

Tínedžerkina matka novinárom rozpovedala čo sa v osudný deň jej dcére stalo. „Ona a jej priateľka išli do nejakého domu. Vlastne ich ani poriadne nepoznala. Nebola to párty, iba šli do domu jej priateľa, kde žili dvaja bratia a neskôr prišli ich priatelia. Začali piť rovno vodku a niečo fajčili. Jej priateľka potom odišla. Pýtala som sa Rehtaeh, ktorá mi povedala, že bolo asi deväť hodín, keď začali piť,“ opisuje Leah udalosti tak, ako jej ich vyrozprávala jej dcéra. „Posledná vec, ktorú si Rehtaeh pamätá, je, že ju niekto vedie po schodoch. Potom si spomenula, že zvracala, pretože hlavou narazila na okennú tabuľu. Pamätá si, ako ju chlapci vzali dole do ďalšej miestnosti, kde boli ďalší dvaja chlapci. Pamätá si aj to, ako s ňou mali sex, keď zvracala z okna,“ opisovala Leah desivé chvíle svojej dcéry, ktorá si vraj pamätá aj to ako sa fotografovali, pretože začula cvaknutie telefónu.

„Pamätá si ich, ako sa na nej na poschodí striedali. Dole, keď sa zobudila, bola len nahá, ale presne nevedela, čo sa stalo. Pamätala si len ako ju tam viedli,“ pridáva tínedžerkina mama, podľa ktorej chlapci očividne spravili to, čo si zmysleli. A to spolu aj s obrázkom jedného z chlapcov, ktorý ju údajne znásilnil na poschodí. Mal 14 rokov, usmieval sa a držal palec hore po tom čo ju na prízemí zneužil. Rehtaeh okrem skutočnosti, že musela žiť so psychickou traumou, si v mysli každý deň pripomínala to, čo sa stalo v ten osudný večer. Šokujúce je i to, že jej občas iní študenti písali návrhy na sex. Bolo to pre ňu strašné, no aj napriek tomu sa so všetkými silami snažila ďalej žiť. To najhoršie však ešte len malo prísť. Neustála šikana na internete aj v skutočnom živote, ktorá trvala ohromujúcich 17 mesiacov. A to aj keď zmenila školu a presťahovala sa.

Neskutočne smutný príbeh tínedžerky, ktorú znásilnili štyria chlapci. Za jej poníženie a smrť ani nepykali!
Rehtaeh má ešte dve mladšie sestričky, o ktoré sa teraz jej mama bojí, aby neboli rovnako šikanované ako ich nebohá sestrička. Zdroj: Facebook Angel Rehtaech Parsons

Poďte ma niekto zabiť, ja som úbohá na to, aby som to urobila sama

Fotky z jej znásilňovania videlo „viac ako sto“ ľudí v priestoroch Cole Harbour High a na ďalších školách v tejto oblasti. Rehtaeh nakoniec zrušila svoj profil na Facebooku, pretože tam bolo veľa mužov, ktorí ju žiadali, aby s nimi mala sex. Písali jej: „Mali ste sex s mojím priateľom, tak prečo nie so mnou?“ Škola podľa matky dievčaťa neurobila nič. „Nikdy ma ani nekontaktovala. Keď v ten deň opustila školu, v deň, keď sa už nevrátila, im to bolo jedno,“ hnevala sa na vedenie škola tínedžerkina mama, podľa ktorej do celej veci mala vstúpiť, zavolať si deti a hovoriť s nimi o tom. „Nebolo to znásilnenie, ktoré ju poslalo cez okraj, ale verejné poníženie a hanba zo strany jej rovesníkov, lebo každý videl obrázok, ako ju znásilňovali,“ uviedla Leah, matka dievčaťa, a dodala: „Každý vie, že deti môžu byť kruté, ale skutočne sa jej otočiť chrbtom bolo to najkrutejšie, čo je mohli urobiť.“

Nikto z jej úzkeho kruhu sa Rehtaeh nezastal a musela počkať, kým o niekoľko mesiacov neskôr konečne pochopili, že ona hovorí pravdu a prosili ju o odpustenie. Až keď sa Rehtaeh presťahovala k otcovi do Halifaxu a našla si novú skupinu priateľov, vrátane niektorých, ktorí ju poznali zo základnej školy, myslela si, že jej veria. V apríli minulého roku ale Rehtaeh povedala svojej matke, že sa bojí, a že sa zabije. Dievča dokonca 5. februára napísalo: „Poďte ma niekto zabiť, ja som úbohá na to, aby som to urobila sama.“ Napokon v sebe ale našla dosť síl na to najhoršie. Rehtaeh spáchala samovraždu obesením. Keď jej matka otvorila dvere do kúpeľne, uvedomila si, že je už príliš neskoro aby ju zachránila. Šokujúce je, že tínedžerkinu mamu kontaktoval chlapec, ktorý znásilnil jej dcéru. Chcel s ňou stretnutie tvárou v tvár, ale ona ho odmietla.

Zúfalá matka má strach o svoje ďalšie dve dcérky a prípadnej šikany

„Povedal, že ho to veľmi mrzí, a že ju neznásilnil. Chcel s ňou mať iba sex. Povedal, že fotografiu poslal „do obehu“ lebo sa tým chcel pochválil. Teraz sa bojí o svoju bezpečnosť, pretože ľudia vedia, kto je, a že on poslal tú fotografiu. Povedal mi tiež, že je idiot a len sa chválil. A bolo to zlé, no stále trvá na tom, že ju neznásilnil,“ prezradila Leah, ktorú mu ešte povedala, že jej dcéra nebojovala a nekričala len preto, lebo bola príliš opitá aby ho odbila, alebo aby vedela poriadne premýšľať. Pokúsila sa mu vysvetliť, že to, čo spravil je znásilnenie. „Povedal mi, že nie je násilník, nikdy by nikoho neznásilnil. Povedal mi, že aj on pil, ale nebol taký opitý ako Rehtaeh,“ uviedla ešte mama znásilnenej dievčiny, ktorá vraj pred svojou smrťou mala milujúceho priateľa a hľadala si prácu. „Znovu išla na verejnosť, cítila sa silná a spokojnejšia sama so sebou,“ skonštatovala smutne matka, podľa ktorej je poľutovaniahodné, že nikto nebol obvinení z distribúcie tejto fotografie. „Bola to detská pornografia,“ tvrdí zúfalá Leah, ktorá má ďalšie dcéry vo veku tri a deväť rokov a bojí sa, že budú tiež šikanované kvôli tomu, čo sa stalo Rehtaeh.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články