17 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Nemôžete ísť do reštaurácie, na kultúru či na šport? Nevadí, hlavne, že sa tlačíte vo verejnej doprave. Zbohom protipandemická logika…

Opatrenia proti COVID-19 už Slovákom lezú na nervy a ich frustrácia je čím ďalej tým väčšia. Je to preto, že kam sa obzrú tam sú tieto „opatrenia“ na hlavu postavené. Kto ich vymýšľa? Dobrá otázka, ale normálny človek ty byť zrejme nemôže.

Opatrení proti koronavírusu sme už mali toľko, že sa aj ťažko spočítavajú. Kto si ale začne zrovnávať ich logičnosť príde na to, že logika sa vo viacerých z nich hľadá iba veľmi ťažko. To, že sú mnohé doslova nelogické je o to horšie, že ich vymýšľajú ľudia, ktorí tým ostatným nieže nezachraňujú životy, ale ich doslova ničia. Facebookový profil Nekŕmte nás odpadom zverejnil krátky status a priložil foto z cesty vo verejnom hromadnom prostriedku, nad ktorými normálnemu zostáva človeku rozum stáť. A ľudia sa v diskusii pod ním naozaj vybláznili.

Nemôžete ísť do reštaurácie, na kultúru či na šport? Nevadí, hlavne, že sa tlačíte vo verejnej doprave. Zbohom protipandemická logika...
Čo hovoríte? Dobré, nie? Tomuto sa hovorí „protipandemická“ tlačenica. Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

Vy nevidíte, že toto nemá vôbec žiadnu logiku?!

„Tak bez tretej dávky sa už na mnohé akcie nedostaneme. A potom je tu verejná doprava. Aj dnešná jazda z Dunajskej Stredy do Bratislavy bola naozaj zážitok. Máme pandémiu, chcú zaviesť op+ všade, ale že takto cestujeme ako sardinky to nikoho nezaujíma. Celá naša vláda sa môže hanbiť!!!!!“ napísal v statuse človek, a priložil aj foto, ktorý nad tým celým tiež krúti hlavou. No a čo ľudia? Však si prečítajte, vybrali sme časť z toho, čo zo seba nahnevaní Slováci dostali. „A to nevieš, že vo verejnej doprave vírus nechodí? Teda podľa našich hygienikov? Vylezieš z precpaného dopravného prostriedku, kde si úplne v bezpečí na námestie, kde bude „hromadne“ 7 ľudí, a až tam ho dostaneš!“ napísala Zuzana Šubová. „Buďte radi že môžete zatiaľ cestovať. Presne takéto reakcie oni čakajú, aby to potom mohli zmeniť len pre očkovaných. Oni vedia že to nemôžu len tak spraviť natvrdo, preto treba sťažnosti ľudí a poukazovať na to. A potom môžete nadávať ak ste neočkovaná, neočkovaný, že vás už ani do busu nepustia,“ prisáva Jany Rejžek. „Konzílium bláznov, šašek z Ománu, všelijaké sabáky, bražinové, krištúfkové a iné mangalice, čo vy na to?!? Toto je v poriadku? Buzerujete a ničíte ľuďom životy ale toto vám nevadí!“ soptí Stephen Tocles.

„Tak ako Sars2 chodí v lete na dovolenku, nenavštevuje supermarkety, ale len malé obchodíky, odchádza keď sa vypnú kamery, tak nemá záujem cestovať dobytčákmi. Ma predsa istú úroveň,“ smeje sa Mirka Adamicová. „Vy nevidíte, že toto nemá ale že vôbec žiadnu logiku?! Koľko X do roka sa ľudia chcú ,,štepiť“ na vírus?! To budete každé 3/4 mesiace ,,vakcinovaní“? Koľko to vydrží organizmus?! A keď vidíte že nezabrala 1-2-3 zaberú ďalšie?! Rok 2022 ešte len začal. No ale každého osobné rozhodnutie!“ konštatuje Renáta Hriblanová. „Fan rádio dnes v správach že – WHO 4 dávka je kontraproduktívna. Buď sa pomýlili, alebo šíria hoaxy. Ale kto? Prvá je nedostatočná, štvrtá je kontraproduktívna, tretia je posilňujúca a druhá je na prd,“ prízvukuje Igor Čambal. „No nádhera, a ja môžem do predajne pustiť len 1 osobu, lebo mam 30 m2. A ani manželov nemôžem, lebo sú to už 2 osoby. A hygiena chodí na kontroly. U mňa boli už 3x,“ hnevá sa Zuzana Liptáková. „U nás v Nemecku musíme mať každý deň test aby sme sa vôbec dostali do dopravy. Nakúpime len v potravinách a lekárni či drogérii, tí čo majú Booster majú červené náramky a dostanú sa všade,“ prezradila Zuzana Mahded.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články