-4.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Nemky a Susko: Ten, kto spochybňuje príplatky za prácu v noci, nech sa postaví na celú noc k sústruhu!

Ten, kto spochybňuje príplatky za prácu v noci, nech sa postaví na celú noc k sústruhu, vyzval všetkých, ktorí tieto príplatky spochybňujú, Robert Fico.

Nemky a Susko: Ten, kto spochybňuje príplatky za prácu v noci, nech sa postaví na celú noc k sústruhu!
Boris Susko a Martin Nemky, podali návrh zákona na odmrazenie príplatkov, aby opäť rástli podľa rastu minimálnej mzdy.

„Keď sme pred niekoľkými rokmi ako vládna strana výrazne zvyšovali príplatky za prácu v noci a počas sviatkov, išiel som podporiť toto zvyšovanie do jednej fabriky a celú noc som robil pri lisovacom stroji. Musím sa priznať, že mi trvalo niekoľko dní, kým som sa z tejto jedinej nočnej smeny spamätal.

Nechápem, ako môže niekto vôbec pochybovať o tom, či si ľudia zaslúžia vysoké príplatky za prácu v noci alebo počas sviatkov. Veď nech sa ide takýto mudrlant postaviť na celú noc pred sústruh a potom nech rozdáva rozumy. Aj z najväčšieho kapitalistu sa za noc stane ľavičiar ako repa. A kvôli príplatkom neskrachovala žiadna fabrika ani sa nezvýšila nezamestnanosť, ako všetci odporcovia SMERU – SD vtedy kričali.

Súčasná vládna koalícia, lepšie povedané súčasná vládna tragédia, nemala žiadne výčitky svedomia a rast príplatkov za prácu v noci a počas sviatkov zmrazila. Načo by samozrejme pomáhala ľuďom, treba pomáhať bankám alebo obchodným reťazcom, ktoré v tejto kríze zbohatli najviac.

Nemali sme na výber, a tak naši dvaja poslanci, Boris Susko a Martin Nemky, podali návrh zákona na odmrazenie príplatkov, aby opäť rástli podľa rastu minimálnej mzdy. V prvom čítaní získal návrh širokú podporu, preto bola prekvapujúca informácia, že prezidentka KOZ sa mala dohodnúť so zamestnávateľmi, že príplatky sa zvyšovať nebudú.

Verím, že ide len o klebety, pretože odbory by mali hľadieť na pracujúcich ľudí, nie na záujmy firiem. Hoci na tomto svete je všetko možné. Najlepším reperom bol dlho beloch Eminem, najlepším golfistom černoch Woods, prečo by odborárski bosovia nemohli zmeniť svoju cieľovú skupinu?

Nemky a Susko: Ten, kto spochybňuje príplatky za prácu v noci, nech sa postaví na celú noc k sústruhu!
Martin Nemky s kolegom Borisom Suskom podali návrh zákona na odmrazenie príplatkov, aby opäť rástli podľa rastu minimálnej mzdy. Zdroj: fb Martin Nemky

Teraz vážnejšie. Príplatky za prácu v noci a počas sviatkov treba za každú cenu odmraziť. Aj keby mal štát časť nákladov zamestnávateľom kompenzovať. A nech Heger a spol. netárajú, že nemajú peniaze. V roku 2023 idú minúť 35 mld Euro, čo je dvakrát viac ako sme mali počas vládnutia k dispozícii my. Za 35 mld musia dostať viac nielen pracujúci, ale pri takýchto vesmírnych výdavkoch musia pozlátiť kľučky na celom Slovensku.

A pripomínam aj to, že podiel nočnej práce a práce počas sviatkov je na Slovensku jeden z najvyšších v celej Európskej únii. Preto chcem veriť, že aj v záverečnom hlasovaní dostane návrh z dielne SMERU – SD širokú podporu. Ľudia si zaslúžia istoty, musia vedieť, že sa v ťažkých časoch môžu oprieť o silný sociálny štát. Toto bola a bude vždy naša politika. Ceny budú v roku 2023 rásť možno o 10 percent rýchlejšie ako platy. Tak sa prebuďte, vládni tragédi!“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články