2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Naozaj to muži robia? Herec Jozef Vajda búra mýty o mužskej kráse!

Mnohé slovenské osobnosti sa netaja tým, že sa pravidelne zverujú do rúk odborníkov v starostlivosti o svoju pleť. Aj keď ide väčšinou o dámy, neznamená to, že by sa muži o seba nestarali. Práve naopak. Príkladom je aj známy slovenský herec Jozef Vajda, často sa objavujúci na televíznych obrazovkách aj divadelných doskách, ktorý prehovoril o tom, ako sa stará o svoj zovňajšok a udržuje sa v dobrej kondícii.

Naozaj to muži robia? Herec Jozef Vajda búra mýty o mužskej kráse!
Herec Jozef Vajda s MUDr. Adrianou Tomekovou

Talentovaný herec Jozef Vajda už dlhšie navštevuje dermatologicko-laserovú kliniku Tomar, kde sa zveruje odborníkom a necháva si poradiť pri správnej starostlivosti o svoju pleť. Okrem omladzovacích ošetrení pravidelne absolvuje aj kozmetické ošetrenia vhodné pre jeho typ pleti.

„O svoju pleť sa starám tým, že chodím na pravidelné ošetrenia, hlavne je to kozmetika, ktorú samozrejme si môžete robiť aj doma, ale ja som taký človek, že rád robím všetko pod odborným dohľadom a tým, že sa poznám s pani doktorkou Tomekovou, sme sa osobne spolu dohodli, že ju budem pravidelne navštevovať a starať sa pod jej dohľadom o seba a svoj „exteriér“, priblížil Jozef Vajda.

Keďže byť aktívnym hercom znamená aj sa o seba po všetkých stránkach starať, už niekoľko mesiacov napriek svojej vyťaženosti navštevuje kliniku a podstupuje aj rádiofrekvenčné ošetrenia najmodernejším rádiofrekvenčným systémom novej generácie s umelou inteligenciou riadeného ohrevu tkanív pre vypnutie pleti bez potreby rekonvalescencie – prístrojom NuEra Thight, ktorý umožňuje prirodzený lifting, spevnenie ochabnutej kože a redukciu vrások neinvazívne, teda bez narušenia kožného povrchu a bez potreby rekonvalescencie.

Ako sám povedal: „Pre herca sú veľmi dôležité tri veci. Jeho vzhľad, samozrejme jeho hlas a telo. To sú jeho výrobné nástroje a keď sa o ne nestaráte, tak v podstate ako je to s autom, tak isto je to aj s vami. A ja som si povedal, že toto bude celoživotné moje krédo – starať sa o seba týmto spôsobom, aby som napĺňal to svoje poslanie. Čiže starám sa o svoj hlas, o svoje telo cvičením a o svoj vzhľad – o svoju tvár tým, že navštevujem okrem kozmetiky aj iné ošetrenia a úkony, napríklad rádiofrekvenčné ošetrenia. To sú vlastne momenty, ktoré mi dvíhajú sebavedomie, pretože či chceme či nechceme sme v istom veku a ten exteriér sa svojim spôsobom mení. Ja hovorím, že keď už vám niečo je, tak je už neskoro. Je to otázka prevencie a ja sa preto snažím tieto veci absolvovať v predstihu.“

Aj mužská pleť potrebuje starostlivosť

Napriek tomu, že je mužská pleť o 20 % silnejšia, než ženská a z tohto dôvodu aj pružnejšia a pevnejšia, má aj svoje slabiny. Jednou z nich je testorerón, hormón, ktorý zodpovedá za vzhľad a zdravotný stav mužskej pleti. Aj keď na jednej strane majú vďaka tomuto hormónu muži pleť hrubšiu a teda je v nej aj viac kolagénových vlákien, na strane druhej ich mazové žľazy produkujú viac mazu ako ženy. Správna starostlivosť je však nevyhnutná a dôležitá pre všetky typy pleti, či už ide o mužov alebo ženy.

„Mužská pokožka síce nestarne tak rýchlo ako ženská, ale zaspať na vavrínoch sa naozaj neoplatí. Dobrou správou je, že dnešní muži už nemajú problém sa o svoju pleť pravidelne starať a neboja sa zveriť do rúk odborníkov. Myslím si, že aj ich polovičky takúto starostlivosť ocenia a aj oni sami vidia rozdiel pri pravidelnej starostlivosti a ošetreniach,“ prezradila MUDr. Adriana Tomeková a doplnil ju Jozef Vajda: „Po ošetreniach, najmä niekoľko dní potom je vidieť výrazné zlepšenie a výraznú zmenu. Teraz sa priznám, že som dlhší čas nebol, keďže som bol zaneprázdnený, ale už som to začal pociťovať a mám pocit, že som teraz prišiel v pravú chvíľu. A čo sa týka mýtu o mužskej starostlivosti o pleť, tak treba povedať, že tak isto ako sa stará o seba žena, o svoj vzhľad sa musia starať aj muži. Už dávno je za nami to staré, že telo má ísť do hrobu zhumpľované. To je úplný nezmysel,“ dodal Jozef Vajda.

Anka Olvecká/ foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články