16.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Najvyšší súd rozhodol o námietke zaujatosti Norberta B. proti sudcom

Najvyšší súd (NS) SR rozhodol 27. januára o námietke zaujatosti podanej nitrianskym podnikateľom Norbertom B. proti trom sudcom, ktorí majú rozhodovať o väzobnej sťažnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Momentálne predseda senátu pracuje na písomnom vyhotovení uznesenia. Po jeho vypracovaní bude doručené procesným stranám, ktoré proti nemu môžu podať sťažnosť,“ dodala hovorkyňa. Priblížila, že okrem Juraja Klimenta a Petra Štifta namietal Norbert B. aj sudcu Petra Hatalu.

NS SR má rozhodovať o sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý Norberta B. nevzal 16. januára do väzby v rámci kauzy Valčeky, respektíve Judáš.
      Norbert B. čelí aj dvom obžalobám. Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár nariadil ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, na 25. februára. Obžaloba sa týka 13 osôb. Prokurátor ÚŠP podal v decembri 2021 obžalobu na 11 osôb aj v kauze Očistec.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články