20.4 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Najväčší autobusový dopravca v SR je pripravený pomôcť na hranici s Ukrajinou

Najväčší autobusový dopravca na Slovensku Arriva je pripravený pomôcť na slovensko-ukrajinskej hranici. Ak si to situácia vyžiada, okamžite posilní prímestské linky premávajúce v prihraničných oblastiach.

„Prípadne vyčleníme vozidlá prímestskej dopravy Košického samosprávneho kraja na prepravu vojnových utečencov z hraničných priechodov,“ uviedla pre TASR riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.
      Generálny riaditeľ Arrivy na Slovensku László Ivan deklaruje pripravenosť firmy zapojiť sa na žiadosť kompetentných orgánov do logistickej a humanitárnej pomoci pre obete vojny na Ukrajine prichádzajúce na Slovensko.

Najväčší autobusový dopravca v SR je pripravený pomôcť na hranici s Ukrajinou
Foto: arriva.sk NN

V súčasnosti dopravca zamestnáva na Slovensku 32 vodičov z Ukrajiny. Deklaruje, že s nimi cíti spolupatričnosť a ponúkol im a ich blízkym konkrétnu pomoc. „Zatiaľ nemajú informáciu o povinnosti vrátiť sa späť do ich krajiny a vycestovať domov neplánujú,“ uviedla  Helecz s tým, že výpadky vo vypravenosti spojov nepredpokladajú.

Dopravný podnik Bratislava (DPB), prevádzkovateľ mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste, zamestnáva v súčasnosti 102 Ukrajincov. Mestský dopravca sa pripravuje aj na scenár, že ukrajinskí vodiči odídu späť do svojej vlasti. „Situáciu pravidelne vyhodnocujeme a zaoberáme sa krízovými scenármi v prípade možného výpadku vodičov z Ukrajiny,“ povedal pre TASR hovorca DPB Martin Chlebovec.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články