2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Nadrogovaní vodiči: Aj takíto jazdia po našich cestách, je to neuveriteľné

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Zlatých Moravciach počas víkendu odhalili troch vodičov, ktorí boli pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

Prvého 23 ročného vodiča vozidla Seat Leon zastavili a skontrolovali na ulici Bernolákovej v Zlatých Moravciach. Keďže mal vodič značne poškodený nárazník, bol zastavený a vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla. Taktiež bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Nakoľko bol veľmi nervózny, mal rozšírené zreničky a javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol podrobený toxikologickému vyšetreniu. Z odberu biologického materiálu bolo zistené, že vodič má pozitívne výsledky na marihuanu.

S vodičom bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku a bol mu zadržaný vodičský preukaz.

Nadrogovaní vodiči: Aj takíto jazdia po našich cestách, je to neuveriteľné

Druhého 43 ročného vodiča vozidla Seat Ibiza policajti kontrolovali v obci Prílepy. Policajti vodiča vyzvali, aby predložil doklady od vozidla a taktiež ho podrobili dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok. Keďže vodič javil známky požitia omamných a psychotropných látok, triasol sa a prudko gestikuloval bol podrobený toxikologickému vyšetreniu. Vyšetrenie preukázalo pozitívne výsledky na marihuanu, amfetamín a metamfetamín. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a bola s ním spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku.

Nadrogovaní vodiči: Aj takíto jazdia po našich cestách, je to neuveriteľné

Tretieho vodiča policajti spozorovali na začiatku obce Čierne Kľačany pri družstve. 34 ročný vodič vozidla Renault Thalia, mal namierené niekde inde, no keď zbadal policajtov rozmyslel si to a s vozidlom odbočil do opačnej strany. V tomto momente aj zvýšil svoju rýchlosť jazdy a odbočil rýchlo do uličky, kde zostal stáť. No v momente keď zistil, že sa policajtom nestratil, tak zaradil rýchlosť a pohol sa. Policajti sa však rýchlo otočili a vodiča zastavili. Pri kontrole bolo zistené, že vodič má toho času zadržaný vodičský preukaz, hoci policajtom tvrdil, že si ho zabudol doma. Následne bol podrobený dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok. Taktiež bol podrobený toxikologickému vyšetreniu na zistenie omamných a psychotropných látok. Odberom bolo zistené, že vodič má pozitívne výsledky na metamfetamín, amfetamín a marihuanu. Aj s týmto vodičom bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku.

Nadrogovaní vodiči: Aj takíto jazdia po našich cestách, je to neuveriteľné

Všetci traja vodiči majú na krku trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a posledný vodič aj trestné stíhanie pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, informovala polícia Nitrianskeho kraja na facebooku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články