20.4 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy

Nadácia Zastavme korupciu spustila web, ktorý dokumentuje najznámejšie korupčné kauzy ako Súmrak, Očistec, Božie mlyny, Zmenky, Mýtnik, Víchrica či Plevel.

Ako nadácia informuje v tlačovej správe, cieľom je pomôcť verejnosti aj novinárom zorientovať sa, o čom konkrétna kauza je a v akom je stave. Web kauzy.sk ponúka takisto informácie o tom, do koľkých káuz sú zapletené verejne činné alebo vplyvné osoby, koľko majú na krku obvinení, žalôb a v ktorých prípadoch boli právoplatne odsúdení, či naopak, oslobodení.

Zaujímavé zistenia okolo Krčméryho Vysokej školy sv. Alžbety. VIDEO, ktoré by ste mali vidieť

Na webe je aktuálne zdokumentovaných viac ako 50 káuz, v ktorých figuruje viac ako 100 ľudí. „Naším cieľom bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií,“ povedal analytik Nadácie Zastavme korupciu Martin Suchý. Informácie o jednotlivých osobách a stave ich trestného konania podľa neho odrážajú výlučne aktuálny stav týchto trestných konaní ku dňu zverejnenia zoznamu a obsahujú tvrdenia a informácie od svedkov alebo orgánov činných v trestnom konaní. „Nadácia Zastavme korupciu zverejnením zoznamu nezasahuje do práva osôb z jednotlivých káuz na prezumpciu neviny,“ dodal Suchý.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články