16.1 C
Nitra
streda, 7 júna, 2023

Nadácia Zastavme korupciu o Matovičovom úplatku: A jeho DRSNÁ reakcia!

Igor Matovič si na facebooku vylial ťažko srdce na lekárov, ktorí berú úplatky a sú fušeri. Okomentoval rokovania s LOZ a pritom spomenul príbeh, ktorý sa mal stať pred rokmi v nemocnici, keď mali operovať jeho otca.

„Mal som 22. S mamou sme stáli pred operačnou sálou neurochirurgie na Kramároch. S napätím sme čakali na výsledok operácie ocina, ktorému diagnostikovali zhubný nádor na mozgu. Išlo o čas …,“ napísal doslova Igor Matovič.

„Zrazu vyšiel von z operačnej sály hlavný operatér, prišiel ku nám a mamine povedal: „Pani Matovičová, potrebujem motivovať operačný tím. Päť tisíc by to spravilo.“ Mamina povedala, že ale ona pri sebe také veľké peniaze nemá. Chladnokrvne povedal: „Nevadí, počkáme.“ Ja som zostal, mamina v strese utekala do mesta do banky. Keď po hodine prišla a „motivačné“ odovzdala do rúk „lekára“, operácia ocina sa začala. V lete toho roku ocino zomrel.“

Ďalej napísal, že „dnes som ministrom financií a pred pár týždňami som mal rokovanie so spomenutým „lekárom“. Zastupoval lekársky stav, ja štát. Žalúdok sa mi obracal, ale nemohol som na sebe dať znať, že vidím pred sebou ľudský odpad. Odpad, ktorý sa pred Slovenskom tvári na elitu, a bohužiaľ, Slovensko ho za elitu považuje.

Zvládol som to, zastupoval som štát, nie syna otca so zhubným nádorom v hlave, za ktorého operáciu si bezcitný chrapúň od mamy príkladne vydieračským spôsobom vypýtal „motivačné“ a kým neprišlo, ani operovať nezačal.“

Matovič šokuje: Rokoval s lekárom, ktorému dala jeho mama pred rokmi ÚPLATOK! Je to ľudský odpad

Je však zaujímavé, že podobný príbeh hovoril aj v roku 2012 a zverejnil ho portál cas.sk. Citujeme:

Hoci Igor Matovič doteraz tvrdil, že nikdy úplatok nedal ani nevzal a aj svojich členov kandidátky mal nútiť, aby išli kvôli tomu na detektor lži, opak je pravdou. Matovič priznal, že v roku 1996 dal úplatok 5 000 slovenských korún lekárovi, ktorý operoval jeho otca. Neurochirurg si podľa neho sám úplatok vypýtal pred operáciou nádoru na mozgu. Matovičov otec napokon zomrel.

Nadácia Zastavme korupciu o Matovičovom úplatku: A jeho DRSNÁ reakcia!

Vtedy ešte poslanec však pre aktuality.sk tvrdil, že on osobne peniaze nedával: „Išlo o hodiny a musel byť rýchlo operovaný, lebo mu išlo o život. Pritlačený k múru musíte lekárovi dať.“

Rozpor medzi príbehmi si všimla aj Nadácia zastavme korupciu. „Považujeme za nie veľmi morálne zo strany ministra financií útočiť na štrajkujúcich lekárov príbehom z roku 1996. Zvlášť 2 dni po tom, čo tým istým lekárom ponúkal 30-tisícové príspevky za vycúvanie z boja za lepšie podmienky v zdravotníctve. Myslíme si preto, že je v poriadku poukázať na diery v príbehu a na to, že minister zrejme príbeh upravuje podľa toho, ako sa mu to aktuálne hodí,“ reagovala Nadácia na komentáre pod svojim statusom.

Takže, ako to vlastne bolo?

Informácia o úplatku sa objavila v čase, keď vyzval svojich kandidátov, aby sa podrobili detektoru lži a odpovedali na otázku, či niekedy zobrali alebo dali úplatok. Na otázku, či by teda detektorom prešiel aj on sám, odpovedal: „Samozrejme, že prejdem. Nikdy som úplatok nedal a nezobral! Osobne som ho nedával, takže na otázku, či som úplatok dával, tak prejdem a v tom čase nebol v trestnom zákone definovaný trestný čin dávania alebo brania úplatku..“

Na status Nadácie Zastavme korupciu napokon reagoval aj samotný Igor Matovič:

„Trápnučkí ste: Skúste si aspoň vygúgliť viacero článkov z toho času, kde sú moje autentické citáty a vysvetlenia – nie len nejakú autorskú sprostosť NČ zo dňa po funuse. Aj keď som osobne výpalné “lekárovi” nedal, tým, že sme pri tom boli dvaja z rodiny, je úplne normálne, že to beriem, že sme ho dali, či ja som dal. Tak som to cítil, bola to potupa nás oboch a najmä otca. Obálku si zobral, či si to už nechal pre seba alebo naozaj rozdal, to už neviem. Po 16 rokoch som si detaily nepamätal, ale nasledne som si to s maminou faktograficky upratal, keď sme sa o tom po zverejnení v 2012 bavili,“ napísal.

Nadácia Zastavme korupciu o Matovičovom úplatku: A jeho DRSNÁ reakcia!

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články