1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

NAĎ: Nemecko nám poskytne bojové tanky Leopard 2A4, posilnia východné Slovensko

Nemecko nám poskytne bojové tanky Leopard 2A4, ktoré posilnia východné Slovensko. Uviedol to dnes poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) na tlačovej besede po rokovaní s nemeckou ministerkou obrany Christine Lambrechtovou.

Neradujme sa predčasne. Vláda padla, marazmus pokračuje, píše BEKMATOV

„Ide o systém krátkeho dosahu, ktorý je určený na ochranu konkrétnych miest,“ tvrdí Naď. Ďalej uviedol, že sa s Lambrechtovou rozprávali aj o projekte Sky Shield, do ktorého sa zapojili približne tri desiatky krajín, aby spoločne riešili protivzdušnú ochranu svojich území. Minister Naď dodal, že všetky tanky budú vybavené systémami na utajovanú komunikáciu.

Lambrechtová na tlačovej besede uviedla, že v najbližších dňoch sa stretne s nemeckými vojakmi a vojačkami.

NAĎ: Nemecko nám poskytne bojové tanky Leopard 2A4, posilnia východné Slovensko
Tank Leopard 2A4 počas prehliadky vojenskej techniky po prijatí ministerky obrany Nemecka ministrom obrany SR s plnými poctami na Ministerstve obrany SR. Bratislava, 19. december 2022. Foto: SITA/Diana Černáková

„Slovensko a Nemecko sú dobrými a dôveryhodnými partnermi. Som veľmi rada, že sme dnes odovzdali bojový tank Leopard 2A4 a taktiež oceňujem, že zbrane na Ukrajinu dodáva Slovensko bezprostredne rýchlo,“ doplnila. Zdôraznila, že bolo dôležité zriadiť opravárenské centrum na opravu zbraní a dodala, že je potrebné ho chrániť.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články