15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Na prihlasovanie do súťaže Najkrajšie knihy Slovenska 2022 ostáva ešte niekoľko dní

Na prihlasovanie do súťaže Najkrajšie knihy Slovenska 2022 ostáva ešte niekoľko dní. Zapojiť sa možno do 31. januára, a to s knihami z produkcie roku 2022.

Podmienkou je zaslanie bezchybného výtlačku knihy a kompletne vyplnenej prihlášky na adresu Bibiany, s označením súťaže „NKS 2022“. Po termíne uzávierky už sekretariát nebude prijímať knihy, pričom rozhodujúcim bude dátum poštovej pečiatky. Vyhlasovateľom súťaže je Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti, ktorá o tom informovala na svojej webstránke.

V Bratislave ocenili Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2020, cenu získal aj Karol FELIX

V súťaži je hodnotená ako grafická a výtvarná stránka kníh, tak aj úroveň ich polygrafického spracovania. „Každá kniha musí upútať svojho čitateľa nielen obsahom, ale aj spracovaním. Príťažlivou grafikou, zaujímavou typografiou, peknou ilustráciou, pozoruhodnou väzbou či formátom…“ uvádza Bibiana na stránke.

Cieľom súťaže, ktorej tradícia siaha do roku 1965, je podpora zvyšovania výtvarnej úrovne a kvality polygrafického spracovania kníh. Na organizácii súťaže sa podieľa Ministerstvo kultúry SR, rezort školstva, Slovenská národná knižnica a Zväz polygrafie na Slovensku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x