-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Na obzore je ďalšia vojna! Opäť sa rozhoreli boje medzi Blahom a Čaputovou. Kto zvíťazí? Neuveríte, komu ľudia fandia (VIDEO)

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha pri svojej kritike tne občas hlava nehlava. Zvykne sa hovoriť, že keď sa rúbe les tak lietajú triesky. Pri rúbaní koaličného lesa Blahom ale nelietajú iba triesky, ale doslova triesčiská.

Ľuboš Blaha si už nie raz zobral na paškál prezidentku Zuzanu Čaputovú. Teraz ale vytiahol riadny „vojenský“ kaliber – „obrannú“ zmluvu medzi Slovenskom a USA. Vo svojom statuse zverejnil video, v ktorom Čaputová v televíznej diskusii odmieta podpis takej zmluvy, v ktorej by na naše územie prišli cudzie vojská. Realita je však iná. Prezidentka ale vytiahla protizbraň a rovnako v statuse tvrdí, že jej slová boli vytrhnuté z konceptu. Prestrelka sa teda začala. Kto z nej vzíde ako víťaz? Jasno v tom totiž nemajú ani samotní Slováci, hoci tí viac stoja na strane smeráckeho podpredsedu.

Použije sa v krížovkách? Farizejka na osem – Č-a-p-u-t-o-v-á

„Tak toto je bomba! Prichytená pri klamstve!“ začína svoj protiútok Blaha, podľa ktorého sa Čaputovej v predvolebnej kampani jasne spýtali, či by podpísala obrannú dohodu s USA. „Nech sa páči, tu je jej odpoveď. Spadnete zo stoličky. Hovorí sa tomu – volebný podvod. Ukážkový volebný podvod. Oddnes sa môže používať v krížovkách – farizejka na osem. Č-a-p-u-t-o-v-á. Za takéto klamstvá sa odstupuje z úradu, vážená pani,“ páli podpredseda Smeru-SD ostrými smerom k prezidentskému palácu. „Ja sa len pýtam – čo viedlo pani Čaputovú k takémuto krkolomnému obratu v názore? Vydierajú ju? Skorumpovali ju? Slúži cudzej mocnosti? Šírte, prosím, nech celé Slovensko vie, čo za podvodníčku sedí v Prezidentskom paláci,“ zakončil prvú paľbu Ľuboš Blaha.

Na obzore je ďalšia vojna! Opäť sa rozhoreli boje medzi Blahom a Čaputovou. Kto zvíťazí? Neuveríte, komu ľudia fandia (VIDEO)
Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Prirodzene, prezidentka sa pustila brániť a prestrelku opätovala. „Ľuboš Blaha zverejnil video, v ktorom vystrihol časť mojej odpovede z predvolebnej diskusie, ktorá sa týkala už vtedy diskutovanej obrannej dohody. Z celej mojej odpovede, ktorá má takmer minútu, účelovo vystrihol päť sekúnd. Cieľom bolo vytvoriť obraz, že v tom čase som sa stavala proti tejto dohode. Je to hrubé klamstvo, stačí si pozrieť celú odpoveď,“ bráni sa súčasná hlava štátu ktorá vraj tvrdila a aj tvrdí, že by nikdy nepodpísala zmluvu, ktorá by ohrozila suverenitu Slovenska, zakladala pobyt cudzích vojsk a budovanie základní bez súhlasu parlamentu. „Text tejto zmluvy však obavy zo straty našej suverenity vylučuje, pretože zmluva nijako nemení súčasný právny stav o týchto otázkach. V tomto duchu som sa vyjadrila v odpovedi v tejto predvolebnej diskusii a to isté tvrdím aj dnes,“ píše v statuse Zuzana Čaputová.

Blaha je už ako Mussolini! Že neveríte? Tak si pozrite TOTO video a pochopíte

Bola prichytená pri klamstve a teraz sa bráni tým, že šíri nenávisť

Podľa prezidentky ide o reprezentatívny príklad politickej práce poslanca Blahu, ale aj toho, ako ľahko sa šíria podobné lživé videá na sociálnych sieťach. „Môžeme mať rôzne politické názory na obrannú dohodu, ale nemali by sme si pri tom pomáhať s jednoduchými a detinskými klamstvami,“ napísala na záver Zuzana Čaputová. Tým ale ešte viac rozdráždila „hada bosou nohou“, pretože Ľuboš Blaha sa rozhodol zaútočiť opäť a napísať reakciu na „nenávistný útok zo strany Zuzany Čaputovej“. Tá sa podľa neho vyhovára ako malé dieťa. „Bola prichytená pri klamstve a teraz sa bráni tým, že šíri nenávisť voči Ľubošovi Blahovi. Aké detinské! A aké úbohé od hlavy štátu!“ prízvukuje smerák, na ktorého vrak prezidentka zaútočila kvôli tomu, lebo vraj účelovo zostrihal jej výrok, a že to vraj pred voľbami povedala inak.

Na obzore je ďalšia vojna! Opäť sa rozhoreli boje medzi Blahom a Čaputovou. Kto zvíťazí? Neuveríte, komu ľudia fandia (VIDEO)
Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

„To je čisté klamstvo, pani prezidentka a je smutné, že opäť šírite hoaxy a manipulujete verejnosťou. Vaše útoky na opozíciu sú neakceptovateľné. Vo svojom zostrihu som v ničom neklamal ani nezavádzal a žiadam od Vás okamžité ospravedlnenie za Vaše urážky a lži,“ páli aj naďalej ostrými Blaha, podľa ktorého celé Slovensko videlo, ako predvolebná diskusia prebiehala. „Dostali ste jasnú otázku, či by ste podpísali zmluvu DCA s USA (dohodu o obrannej spolupráci). Každý vie, o čom sú zmluvy DCA – sú o tom, aby americkí vojaci mohli pôsobiť na území cudzieho štátu,“ pripomína podpredseda Smeru-SD hlave štátu isté súvislosti zo zmluvy, a že presne tieto námietky spomínala aj redaktorka RTVS, keď sa jej na to pýtala a formulovala to ako námietky zo strany SNS.

Celá táto skorumpovaná vládna junta nás ženie do vojny. My ale chceme mier! Odkazuje Blaha prezidentke i koaličným politikom

Vy si, pani prezidentka, strašne, ale strašne šliapete po jazyku

„Vy ste mohli povedať, že zmluvy DCA nepovažujete za ohrozenie suverenity a že by ste takúto zmluvu podpísala. V tom prípade by ste boli konzistentná s tým, čo hovoríte dnes. Ale nie, vy ste povedali presný opak. Najskôr ste niečo splietali o „dvoch stranách“, ktoré sa „dotýkali vyjednávaní“, a teda SNS a MZV (Ministerstvo zahraničných vecí – pozn. red.). Ešte ste dodali ministerstvo obrany. Ani pánboh nerozumel, čo ste tým chceli povedať. Ale vzápätí ste povedali priamo k meritu toto – citujem: „Takisto si myslím, že za týchto podmienok v žiadnom prípade by som takúto zmluvu nepodpísala, to znamená, ohrozenie suverenity, umiestnenie cudzích vojsk alebo základní na našom území…“ A potom ste začali splietať niečo o Maďarsku. K veci bola iba táto veta, ktorú som vystrihol a uverejnil. Čo je na tom, prosím Vás, manipulatívne a klamlivé?“ pýta sa Blaha hlavy štátu.

„Vy ste jednoducho k zmluve DCA otvorene povedali, že by ste ju nepodpísali. Bodka. Ak sa dnes vyhovárate, že zmluva DCA s USA nezakladá umiestnenie cudzích vojsk, tak si asi robíte zo Slovákov srandu. A čo sem Američania idú poslať – mandarínky? To akože idete podpísať Obrannú dohodu s USA o tom, ako tu budú fungovať americkí vojaci, ale vy tvrdíte, že zmluva nerieši umiestnenie cudzích vojsk? Veď Vy si, pani prezidentka, strašne, ale strašne šliapete po jazyku. Priznajte sa, že ste spáchali volebný podvod. Priznajte sa, že ste oklamali ľudí. Priznajte sa, že ste zlyhali,“ šije smerák, podľa ktorého zostrih nebol v ničom manipulatívny, aj ďalej do prezidentky, od ktorej žiada bezodkladné ospravedlnenie sa.

Prezidentka vraj vyslovila 10 nebezpečných hoaxov. Pani Čaputová, klamete a šírite nenávisť. Už stačilo. Slovensko vám odkazuje – vypnite sa! Odkazuje Blaha

Väčšina národa je proti spomínanej zmluve. To vás netrápi?

„A čo je najdôležitejšie, vyzývam Vás, dodržte slovo, aké ste dali ľuďom pred voľbami – a nepodpíšte obrannú dohodu s USA. Inak páchate nehanebný volebný podvod,“ končí Ľuboš Blaha svoj status. A čo na to Slováci? „Ja som to vtedy pozerala, a presne to tak povedala. Nič tam neni vystrihnuté, klamstvá samé klamstvá, internet je váš nepriateľ. Všetko čo každý povie pred 2 rokmi, potom vyvráti a povie opak, lebo to akurát vyhovuje… sú ľudia, ktorí si proste všímajú,“ odkazuje prezidentke Denisa Deny Red. „Lož má krátke nohy. Túto tá naša dušička americká dúfala, že sa zabudlo, a že Slováci sú dostatočne otupený z médií a vakcín, no ešte nie sme na tom až tak zle ešte stále máme svoju hlavu na krku!“ pridáva Richard Alexa. „Ako sa asi cítia občania, ktorí tejto osobe odovzdali svoj hlas v prezidentských voľbách!? No, nechcela by som byť v ich koži,“ konštatuje Stella Roseváková.

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/486228349541118

„Vždy klamala a dúfam, že bude odsúdená za vlastizradu. Naša celá vláda si zaslúži iba väzenie. Predali Slovensko a Slovákov hnusným Američanom. Správajú sa ako keby boli iba oni a naše protesty ich vôbec nezaujímajú,“ soptí Zuzka Babčaníková. „Klamárka a ešte zvažuje či sa nebude brániť, že je agentkou. Ona povie že nerozumie Slovákom? Má v hlave prázdno a je bezcharakterná!“ nedáva si servítku pred ústa Adriena Vörösová. „Treba vás začať stíhať za vlastizradu,“ odkazuje hlave štátu Miroslav Kandera. „Toto poprosím niekoho aby to začal ešte dnes premietať na plátno rovno pred palácom. A stále dokolečka… Prosím!!“ nabáda Robert Paštinský. „Väčšina národa je proti spomínanej zmluve. To vás netrápi?“ pýta sa Michal Mišulakes.

Blaha: Oháňajú sa toleranciou, pravdou a láskou. To sú tí, ktorí chcú zabíjať za iný názor! Toto je to Slušné Slovensko? Nehanbíte sa?

Nechceme tu USA vojská, nikdy, ani za účelom obrany

„Pre inšpiráciu Flašík nainštaloval v 1997 hodiny, ktoré odpočítavali čas Kováčovi priamo na budovu oproti prezidentskému palácu. Tejto oproti domu v Pezinku nainštalujte obrazovku s týmto videom. A môžu byť aj hodiny,“ radí Beli Dojčan. „Blaha, Blaha, Blaha…. Za vaše zlé rozhodnutia Blaha nemôže, za ne ste zodpovedná sama a sú pre slovenský národ a našu krajinu veľmi zlé… Vediete Slovensko do záhuby,“ konštatuje Marek Macaj. „Ľuboš Blaha je etalón zákernosti a zlosti. Avšak takéto konanie je v rozpore s mandátom poslanca NR SR. Účelovo a úmyselne klamať s cieľom poškodiť dobré meno a vyvolať negatívne vášne nemôže byť beztrestné! Pokiaľ nevieme použiť na takéto konanie súčasné zákony, tak je na mieste pripraviť taký zákon, ktorý rozviaže policajtom ruky,“ bráni hlavu štátu Miroslav Žiak.

Prezidentská kancelária sa ohradila voči videu, ktoré šíri poslanec Ľ. Blaha

„Kto sleduje a zdieľa Blahu, to nemôže mať v hlave v poriadku… Keby tam bol SMER/Hlas tiež to schvália a Blaha by kydal na ničo iné…,“ myslí si Ján Konečný. „To je jedno čo sa kedy hovorilo a čo je v zmluve napísané. Nechceme tu USA vojská, nikdy, ani za účelom obrany. Pani prezidentka od začiatku svojho úradu, tak ako aj celá terajšia koalícia, nepočúvajú väčšinu svojich občanov, neustále vyrábajú problémy, ktoré ničia životy občanov. Pani prezidentka a celá koalícia, ste pre Slovákov nežiadúca, berieme vás tak že chcete pre nás len to najhoršie. Len také máme skúsenosti. Ak si to neuvedomujete, tak si to neuvedomujete zámerne, a tým pádom nemáte ani charakter. Pokiaľ prezident a vláda nie sú vlastenci, nie sú vo svojich úradoch pre Slovensko nič platní. Od revolúcie 1989 je teraz najhoršia vláda a prezident. Neslúžite občanom, slúžite cudzej moci. Kto slúži cudzej moci, nemá v prezidentskom paláci ani vo vláde čo robiť. Mali by ste všetci samy odstúpiť,“ napísal „Názor občana“ Zvukár Jaro.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články