18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

N. Zámky: Atletický štadión prechádza rekonštrukciou za 1,1 milióna eur

Atletický štadión v Nových Zámkoch na Sihoti prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Projekt v hodnote 1,1 milióna eur spolufinancuje sumou 400.000 eur Slovenský atletický zväz, po 350.000 eur prispeli aj Nitriansky samosprávny kraj a mesto Nové Zámky.
      Ako pred časom uviedol primátor Otokar Klein, na tribúnach už boli odmontované sedadlá a špecializovaná firma demontuje krytinu zo strechy tribún. „Čoskoro príde na rad bežecká trať a futbalové ihrisko. Zároveň sme rozhodli, že budeme rekonštruovať aj šatne v budove, aby sa mohli mladí športovci dôstojne prezliekať,“ skonštatoval Klein.
      V ďalšej fáze sa budú pieskovať kovové konštrukcie, klásť nová strešná krytina a betón na stupne tribúny. „Pri plánovanom rozširovaní atletického oválu o dve dráhy bude potrebné najprv odstrániť betónový múrik tribúny až po jej prvý stupeň. Nová tribúna bude mať zeleno-biele farby strešnej krytiny aj sedadiel,“ doplnil Klein.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články