17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

MZ vyzýva návštevníkov futbalového zápasu v Budapešti na registráciu na eHranica

Bratislava (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva návštevníkov utorkového (15. 6.) futbalového zápasu medzi Maďarskom a Portugalskom v Budapešti, aby sa zaregistrovali na eHranica. Všetci účastníci zo Slovenska, ktorí sa zúčastnili športového podujatia, budú pozvaní na bezplatný PCR test na zistenie ochorenia COVID-19.
      „Maďarsko je síce na cestovateľskom semafore v zelenej farbe, no futbalového zápasu sa zúčastnili aj fanúšikovia z Portugalska,“ upozornil rezort zdravotníctva. Poukazuje pritom na zvyšujúci sa podiel Delta variantu nového koronavírusu (bývalý „indický“ variant) v Portugalsku.
      Ministerstvo preto žiada fanúšikov, aby sa registrovali na webe korona.gov.sk/ehranica, a to aj spätne. Všetci zaregistrovaní budú prednostne pozvaní na PCR test. „Termín na test dostanú aj návštevníci podujatia, ktorí sú už zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19,“ spresnilo ministerstvo.

foto: hungarytoday

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články