19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

MZ SR: Záujem o očkovanie proti koronavírusu RASTIE

Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 rastie. Počas piatka (19. 11.) sa prvou dávkou vakcíny dalo zaočkovať najviac ľudí za posledné štyri mesiace. Uviedlo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti.
      „V piatok bolo podaných 7310 prvých dávok očkovania, najviac za posledné štyri mesiace,“ spresnil rezort. Spolu ju má 2.573.797 ľudí. Druhou dávkou vakcíny zaočkovali za predchádzajúci deň 2362 ľudí, spolu ju dostalo na Slovensku 2.333.636 osôb. Treťou dávkou je aktuálne zaočkovaných 267.940 ľudí.
      V súčasnosti je možné sa dať zaočkovať na vybraných miestach aj bez registrácie. Od 26. októbra sa zároveň spustila registrácia na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov, ale aj pre pacientov s chronickým ochorením či osoby s rizikovou prácou. Nahlasovať sa na ňu môžu aj ľudia nad 18 rokov. Rezort však avizoval, že by chcel, aby tretiu dávku dostali ako prvé najohrozenejšie skupiny.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články