18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

MZ SR vyzýva Hlas-SD, aby namiesto zneužívania situácie priložil ruku k dielu

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyzýva mimoparlamentnú stranu Hlas-SD, aby nezneužívala citlivú tému, akou je zdravotníctvo, v čase vrcholu štvrtej vlny pandémie, na získanie politických bodov, a namiesto toho priložila ruku k dielu.

Reaguje tak na jej kritiku vládnych predstaviteľov za nedostatočné riešenie situácie v zdravotníctve. Stanovisko pre TASR poskytla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.
      „Ministerstvo zdravotníctva kontinuálne konštatuje, že robí všetko pre to, aby bolo v zdravotníctve toľko zdrojov, koľko reálne sektor potrebuje a so všetkými zainteresovanými zástupcovia rezortu na pravidelnej báze konštruktívne rokujú a hľadajú riešenia,“ uviedla Eliášová. Ministerstvo podľa jej slov robí všetko pre to, aby sa podarilo zastabilizovať stav zdravotníckeho personálu na Slovensku. „Čoho výsledkom je aj schválená legislatíva minulý týždeň v NR SR,“ doplnila Eliášová.

MZ SR vyzýva Hlas-SD, aby namiesto zneužívania situácie priložil ruku k dielu
Foto: parlamentnelisty.sk NN

Rezort ozrejmil, že pracuje na systematických krokoch, aby sa zdravotníctvo na Slovensku po dlhých rokoch skutočne zlepšilo a nebolo len o politických sľuboch. „Práve vďaka schválenej reforme nemocníc, ktorú sa podarilo historicky presadiť, o ktorú obdobnú sa predstavitelia Hlasu (v tom čase v pozíciách predstaviteľov strany Smer-SD) pokúšali pred viac ako dvomi rokmi, no neúspešne, môže Slovensko čerpať historické investície do výstavby a rekonštrukcie nemocníc a reálne tak skvalitniť zdravotníctvo v prospech pacienta,“ zhrnula Eliášová.
      Ministerstvo tiež pripomína, že sektor zdravotníctva bol podfinancovaný aj v čase bývalej vlády Smeru-SD, ktorá rovnako na problém upozorňovala a žiadala dofinancovanie.

Hlas-SD v stredu vyzval premiéra Eduarda Hegera, ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO) a šéfa rezortu zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), aby sa urgentne a vážne začali zaoberať otázkou personálnej stabilizácie v zdravotníctve.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články