23.7 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Muž zaútočil na policajta, vyhrážal sa jemu i jeho rodine

 Kežmarok (TASR) – Z prečinu útoku na verejného činiteľa polícia v Kežmarku obvinila 20-ročného mladíka z obce Výborná. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, muž zaútočil na policajta, vyhrážal sa jemu i jeho rodine.
      Ako povedala, v nedeľu (20. 6.) popoludní mladík neuposlúchol výzvy príslušníkov obvodného oddelenia Policajného zboru Spišská Belá pri jeho stotožňovaní počas objasňovania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Na výzvy policajtov nereagoval, začal klásť aktívny odpor.
      „Po opätovných výzvach boli voči nemu použité donucovacie prostriedky v zmysle zákona. Muž ani tak neupustil od protiprávneho konania a zaútočil na príslušníka. Snažil sa policajta chytiť a udrieť ho, čo sa mu nepodarilo. V služobnom vozidle zadržaný muž na zadnom sedadle začal opätovne útočiť na policajta, búchal a kopal ho. Útočník bol spacifikovaný a boli mu priložené putá. Napadnutý policajt utrpel viacero zranení. Agresívny muž sa počas celej doby vyhrážal policajtovi, že ho vyzlečie z uniformy, ako aj ublížením na zdraví jemu i jeho rodine. Vyhrážky neustále opakoval,“ priblížila Ligdayová.
      Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Kežmarský vyšetrovateľ spracoval podľa Ligdayovej podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články