6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier! Smeje sa Belousovová

Európa sa ešte nedostala z krízy z vysokých cien energií a už tu máme situáciu, ktorá ju môže ešte zhoršiť. Ak si niekto myslel, že sa nám už nič horšie nemôže stať, tak nejaký „dobrodinec“ si pomyslel niečo iné. Podľa všetkého totiž niekto spôsobil na potrubí pod hladinou mora deštrukciu, cez ktorú uniká plyn. Čo to spraví z jeho cenou zatiaľ nikto netuší, no zrejme jeho cena smerom nadol nepôjde.

Svet sa opäť rozdelil na dva tábory, pričom jedni z tohto činu obviňujú Rusko, iní sú v určovaní vinníka opatrnejší. Prirodzene, tí „hlavní“ z celej situácie vinia Kremeľ, ktorý vraj chce Európe takto ešte viac ublížiť. Či je to pravda alebo len hoax „zasvätených“ by malo ukázať až nezávislé vyšetrovanie, ktoré ale nebude rozhodne ľahké. To však cenotvorcov z búrz vôbec nezaujíma, pretože oni si pôjdu po svojou – cena plynu bude musieť ísť hore! K celej situácii zaujala v statuse stanovisko aj expolitička a súčasná šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová.

Zámerné poškodenie plynovodu je vojnou proti Európe!

Odborníci ako aj mnohí politici podľa nej označili poškodenie troch zo štyroch vetiev plynovodu Nord Stream za dielo ľudských rúk. Inými slovami, že ide o sabotáž, či teroristický čin. „Podľa predstaviteľov Ukrajiny za poškodením potrubí plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2 je Rusko. Tento čin by mal otvoriť oči aj tým najväčším spáčom, resp. naivkám. Tu už totiž nejde o fazuľky! Zámerné poškodenie plynovodu, ktorý je kľúčový pre celý rad európskych krajín, je vojnou proti Európe!“ konštatuje hneď v úvode Belousovová, podľa ktorej je preto nielen zaujímavé, ale aj nutné zistiť, kto bojuje proti Európe.

Belousovová: Zameňte si bývalý režim za súčasný, rok 1968 za 2022, a možno vás až zamrazí kam to celé smeruje

„Cui bono? V čí prospech? Komu prospeje vyradenie Nord Streamu? Máme veriť Ukrajine, že to urobili Rusi? A čo by z toho mali?“ kladie hromadu otázok expolitička, ktorá má na ne hneď aj odpoveď: „Určite nie prospech.“ Ešte nedávno nás celá EÚ a USA podľa nej presviedčali o tom, že Rusov treba poraziť tým, že nebudeme od nich nakupovať plyn a ropu, aby sme im neprispievali na nákup zbraní. „V duchu hesla: Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier, nás médiá a prozápadní politici pripravovali na tuhú zimu,“ píše sarkasticky exnárodniarka a dodáva, že Rusi odstavili Nord Stream dočasne, aby cez Nemecko zatlačili na zrušenie aspoň niektorých sankcií.

Belousovová: Maďarská vláda bojuje za Maďarov, za koho bojuje tá slovenská? Za Slovákov isto nie!

Náš nepriateľ nie je Rusko, ale ten, kto likviduje ekonomiku Európy

„Oni nikdy nemali záujem zavrieť trúby definitívne. Jednak investície do výstavby tohto plynovodu boli ohromné, a predaj plynu tvorí významnú časť štátneho rozpočtu. Sabotážou na Nord Streame by išli sami proti sebe,“ myslí si Belousovová, podľa ktorej je zaujímavé aj to, že k výbuchu došlo deň predtým ako bol spustený plynovod z Nórska do Poľska. „A tiež okamžitá „“omocná ruka“ USA, ktoré núkajú svoj skvapalnený plyn. Síce drahší, ale keď iný nie je… A úplne najzaujímavejší je pohľad do mapy. Z neho totiž jasne vyplýva, kto bude sedieť na trúbe, t.j. kto bude ovládať trasy energetických surovín z Ruska do Európy. Áno! Ukrajina, teda de facto USA a ich miestodržiteľ Zelenský! Ako pekne mám tá skladačka do seba zapadá.“ Vysvetľuje šéfka strany Národ a Spravodlivosť.

Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier! Smeje sa Belousovová
Zdroj: FB / Anna Belousovová

„Takže Cui bono? Komu to prospieva? Ani Rusku, ani Európe. Ale tomu, kto bude držať Európu pod krkom tým, že bude ovládať jej krvný obeh – dodávky energií,“ konštatuje Belousovová, podľa ktorej vojna pokračuje a prenáša sa do Európy. „Náš nepriateľ však nie je Rusko. Nepriateľ je ten, kto likviduje ekonomiku Európy. Najskôr hlúpymi sankciami a teraz už aj teroristickým útokom ma Nord Stream,“ dodáva na samý záver statusu Anna Belousovová.

Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier! Smeje sa Belousovová
Zdroj: FB / Anna Belousovová

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články