20.9 C
Nitra
piatok, 9 júna, 2023

Mladí vedci a vedkyňa priniesli z medzinárodnej súťaže päť bronzových medailí

Mladí slovenskí vedci a vedkyňa priniesli z medzinárodnej súťaže päť bronzových medailí. Slovensko reprezentovali na Medzinárodnej olympiáde mladých vedcov.

Mladí vedci a vedkyňa priniesli z medzinárodnej súťaže päť bronzových medailí
Mladí vedci (zdroj: NIVaM)

Presadiť sa dokázali v konkurencii 240 súťažiacich z 80 tímov, ktorí pochádzali zo 40 štátov. Medzinárodná súťaž je určená žiakom a študentstvu do 16 rokov. Súťaží sa v troch vedných disciplínach, a to vo fyzike, chémii a v biológii. Súťaž sa, po dvoch rokoch v dištančnej podobe, konala v kolumbijskej Bogote. Na svojej webstránke o tom informoval Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM).

Šesticu slovenských súťažiacich sprevádzali Andrej Vlček, Zuzana Magyarová a Michaela Rusnáková, ktorí zabezpečovali preklad úloh do slovenského jazyka i moderovanie výsledkov. Slovenskí účastníci a účastníčka riešili vedomostné testy ako jednotlivci, na experimentálnych úlohách pracovali v trojčlenných tímoch. Ich prípravu na olympiádu, rovnako aj samotnú účasť na podujatí, zaisťoval NIVaM.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články