3 C
Nitra
pondelok, 29 novembra, 2021

Ministerstvo zdravotníctva o IVERMEKTÍNE: Liek MÔŽE by lekárňami objednaný, na čo je určený?

Od dnes sa opäť do slovenských lekární vracia liek Ivermektín. Ten mnohí lekári považujú za dôležitý pri liečbe covid 19 (podľa príslušných protokolov). Informáciu o dovoze a distribúcii mi potvrdila aj Jana MITMANN, generálna riaditeľka Exeltis Slovakia s.r.o., ktorá liek na Slovensko priniesla.

https://www.nitranoviny.sk/dnes-sa-zacala-distribucia-ivermektinu-do-lekarni-bude-na-predpis-ma-to-vsak-jeden-hacik/

Informáciu o dovoze ivermektínu a jeho registrácii mi dnes potvrdilo aj Ministerstvo zdravotníctva. Liek je určený na liečbu parazitárnych ochorení.

Ministerstvo zdravotníctva o IVERMEKTÍNE: Liek MÔŽE by lekárňami objednaný, na čo je určený?
foto: Ilustračné

Liek s liečivom ivermektin v perorálnej forme (na vnútorné použitie) bol 10.7.2021 registrovaný na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv v rôznych veľkostiach balení. Liek môže by lekárňami objednaný. Liek je podľa SmPC určený na liečbu parazitárnych ochorení, dostala som informáciu z Komunikačného odboru MZ SR.

Ďalej sa v nej uvádza:

Na doplnenie info k ivermektinu:

4.1 Terapeutické indikácie
• Liečba gastrointestinálnej strongyloidózy (anguillulózy).
• Liečba suspektnej alebo diagnostikovanej mikrofilarémie u pacientov s lymfatickou filariózou spôsobenou Wuchereria bancrofti (vlasovec miazgový).
• Liečba sarkoptického svrabu u človeka. Liečba je indikovaná, ak bola diagnóza svrabu stanovená klinicky a/alebo parazitologickým vyšetrením. Bez formálnej diagnózy nie je liečba v prípade svrbenia indikovaná.

Info ŠUKL TU.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články