8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Minister obrany Jaro Naď ocenil medailou proslovenského aktivistu Michala Speváka

Minister obrany SR Jaro Naď ocenil pamätnou medailou proslovenského aktivistu Michala Speváka. Ako uviedol, Michal Spevák urobil pre krajanov za hranicami domoviny naozaj veľké veci. Stalo sa tak počas oficiálnej návštevy v Srbsku.

Minister obrany Jaro Naď ocenil medailou proslovenského aktivistu Michala Speváka

„Ide totiž o skutočne vzácneho človeka – aktivistu, iniciátora pronárodných aktivít a Slováka dlhodobo žijúceho v zahraničí, ktorý stojí za úspechmi komunity Slovákov vo Vojvodine, napríklad za obnovením činnosti Matice slovenskej v bývalej Juhoslávii, či Slovenských národných slávností. Je tiež zakladateľom a predsedom OZ „Slováci a spolužitie“, ktoré má na konte mnohé projekty vrátane filmových a knižných publikácií o slovenskej komunite v Srbsku. Celé generácie jeho rodiny nikdy, ani na chvíľu nezabudli na svoj pôvod, ktorý si skutočne hrdo nesú v srdci. Pána Speváka poznám aj osobne, ešte z čias pred funkciou ministra obrany. Už vtedy ma pri návšteve Srbska osobne presvedčil o svojom zapálení pre záchranu tunajšej slovenskej komunity a pronárodnom cítení. Okrem toho tiež o pretrvávajúcej slovenskej pohostinnosti, napísal na sociálnej sieti.

Minister obrany Jaro Naď ocenil medailou proslovenského aktivistu Michala Speváka

Za jeho celoživotné úsilie mu preto venoval ocenenie, pamätnú medailu ministra obrany III. „Pán Spevák, ďakujem. Vytrvajte, vaše úsilie má obrovský zmysel! Prajem Vám do neho ešte veľa síl a odhodlania,“ dodal.

Zdroj: FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články