8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko a Spolu súhlasia s povinným očkovaním ľudí nad 60 rokov

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) aj strana Spolu podporujú zavedenie povinného očkovania u ľudí nad 60 rokov. O povinnom očkovaní tejto vekovej kategórie hovoril cez víkend premiér Eduard Heger (OĽANO) ako o ceste z pandémie.

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko a Spolu súhlasia s povinným očkovaním ľudí nad 60 rokov


      PS súhlasí, že očkovanie je jedinou cestou z pandémie, pričom riešenie vidí v povinnom očkovaní všetkých dospelých obyvateľov, okrem tých, ktorí nemôžu byť očkovaní zo zdravotných dôvodov. „Povinné zaočkovanie ľudí starších ako 60 rokov by však bol výborný prvý krok,“ vyhlásila predsedníčka hnutia Irena Bihariová. Podľa PS by mal byť zároveň schválený zákon o odškodnení poškodených prevádzok a podnikateľov.
      S návrhom povinného očkovania súhlasí aj Spolu. Podmienkou je dobre zvládnutá logistika, pričom apeluje na spoluprácu a komunikáciu so samosprávami. „Veríme, že treba vyskúšať všetky možnosti pozitívnej motivácie predtým, ako vyhodíme pol miliardy eur na neadresné príspevky a začneme uvažovať o represívnych opatreniach,“ skonštatovala podpredsedníčka strany Andrea Letanovská.
      Mimoparlamentná Dobrá voľba zas vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby podporila zdravotníkov svojím vystúpením v Národnej rade (NR) SR. Podľa predsedu strany Tomáša Druckera sa poslanci venujú „bláznivým nápadom ministra financií, pričom zdravotníctvu hrozí najhorší rozpočet za dekádu“, uviedol s tým, že pomoc prezidentky je v tejto chvíli potrebná a dôležitá.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články