15.9 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

Mikulec odovzdal riadenie utečeneckej krízy firmám napojeným na OĽANO, musí skončiť vo funkcii

Mikulec odovzdal riadenie utečeneckej krízy firmám napojeným na OĽANO, musí skončiť vo funkcii, uviedol včera na sociálnej sieti poslanec NR SR za SMER-SD Marián Kéry.

„Štát má dostatočné kapacity na to, aby zvládol riadenie utečeneckej krízy ľudí z Ukrajiny. Od jej vypuknutia zvládali najťažšie časy výlučne samosprávy, humanitárne organizácie a bežní ľudia. Až dnes, keď je situácia pokojnejšia, tak sa do aktivít zapája aj štát, no na to je už príliš neskoro.

Namiesto toho, aby štát prebral na svoje plecia zodpovednosť a riešil situáciu od jej začiatku, tak rezignoval a riadenie krízy odovzdal za takmer 5 miliónov eur dvom malým a pochybným súkromným firmám, napojeným na premiéra Hegera a hnutie OĽaNO. Ide o ukážkový prejav klientelizmu a kšeftovania.

Minister Mikulec má na rováši už niekoľko veľmi závažných káuz, ktoré ho na výkon funkcie ministra diskvalifikovali už skôr. Pri tejto však pretiekla posledná kvapka trpezlivosti aj jeho koaličným partnerom, ktorí ho podporili už len preto, aby sa im nerozpadla vláda.

Minister Mikulec musí skončiť, najlepšie aj s celou vládou, ktorá hazarduje s budúcnosťou Slovenska a našich občanov vystavuje vážnym ohrozeniam potravinovej a energetickej bezpečnosti, sociálnej situácie a životnej úrovne. Fakt, že vláda nehľadí na národné záujmy Slovenska a nepriamo ťahá celý štát do vojenského konfliktu by mal jej odchod urýchliť. Pre dobro nás všetkých.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články