-3.9 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Michal Šipoš(OĽaNO): Fico sa potrebuje sa neskorumpovaného ministra vnútra zbaviť čo najskôr

Dnes sme boli opäť svedkami ďalšieho trápneho divadla v podaní poslanca Roberta Fica, ktorý sa všemožne snaží na seba upútať mediálnu pozornosť. V poslaneckom klube OĽANO sme sa zhodli na tom, že pánovi Ficovi nebudeme v tomto trápnom divadle robiť komparz, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Je zvláštne, že návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k cenám energií predkladá práve Robert Fico, ktorý dal v cenách energií ľuďom platiť poplatky smeráckym oligarchom na ich predražené solárne elektrárne alebo ťažbu uhlia, ktoré ale nešli baníkom, ale rovno do alobalu. Ak sa chce pán poslanec Fico baviť na tému cien energií, má možnosť zvolať mimoriadny výbor pre hospodárske záležitosti, na ktorý si môže zavolať ministra hospodárstva pána Sulíka, s ktorým si môže vydiskutovať to, kto je za nastavenie cien energií zodpovedný.

Čo sa týka opätovného návrhu na odvolanie Romana Mikulca z postu ministra vnútra, v tomto prípade sa pánovi Ficovi vôbec nečudujeme. Vyšetrovanie najväčších korupčných káuz je v plnom prúde, bývalí vysokí štátni funkcionári sa priznávajú, stopy vedú čoraz bližšie k Robertovi Ficovi a samozrejme mu to prekáža. Preto robí čo môže a bráni sa ako vie – zvoláva mimoriadne schôdze, pravidelné tlačovky, chodí na súdne pojednávania s cieľom dať svojim obvineným nominantom odkaz, aby ešte vydržali mlčať. Chápeme, že strach Roberta Fica a jeho kumpánov z trestnoprávnej zodpovednosti je obrovský a potrebujú sa neskorumpovaného ministra vnútra zbaviť čo najskôr. Odmietame byť nápomocný tejto Ficovej osobnej snahe uniknúť pred zodpovednosťou, preto mu nebudeme pri tomto trápnom divadle robiť štafáž.

Michal Šipoš, predseda poslaneckého klubu OĽANO

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články