-2.9 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Michal Šimečka: Dôvod, prečo Matovič musí opustiť vládu SR

Všimol som si, že premiér Heger sa po stretnutí s pani prezidentkou snaží interpretovať problém s Igorom Matovičom ako problém jeho „nízkej popularity“. Realita je však úplne iná.

Problém a dôvod, pre ktorý musí Igor Matovič opustiť vládu SR, je ten, že Slovensku spôsobuje obrovské škody. Napríklad tým, ako naše obmedzené spoločné zdroje míňa na vlastné egocentrické a katastrofálne nepremyslené nápady.

Od plošných testovaní, cez Sputnik a očkovaciu lotériu, až po Beluského „prorodinný“ balíček.

A to nehovorím o škodách, ktoré svojou teatrálnou, egocentrickou a pomstychtivou povahou napáchal na slovenskej politickej kultúre, a na dôvere ľudí v inštitúcie. Igor Matovič nám všetkým premrhal dopyt po zmene, ktorú si občania vyžiadali na námestiach. On dnes najviac pomáha návratu Roberta Fica.

A dokonca pritom legitimizuje neoľudákov a fašistov, pretože to sú skoro jediní partneri, ktorí mu ostali. Takže nie, pán premiér, problémom nie je „nízka popularita“. Stále chcem dúfať, že si to v skutočnosti uvedomujete, a že preberiete zodpovednosť, ktorá patrí k Vášmu úradu.

Zdroj: fb, Michal Šimečka

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články