1.1 C
Nitra
sobota, 2 decembra, 2023

Mesto Nitra chce aj v tomto roku finančne podporiť šport. Môžete si podávať žiadosti

Kvalitný šport by bez dotácií prakticky vôbec neexistoval, rovnako tak by mal obrovské problémy aj amatérsky a najmä mládežnícky, na ktorý sa pri dotáciách myslí najmenej. Mesto Nitra sa rozhodlo, že nejaké športy finančne aj v tomto roku predsa len podporí.

Mesto Nitra a najmä jeho poslanci sa podľa hlasov mnohých zástupcov športových odvetví v meste nechovajú k športovcom práve štedro, čo je vidieť aj na ich zastúpení v najvyšších súťažiach. Však okrem volejbalistiek, hokejistov a hokejbalistov v najvyššej súťaži nemáme žiadne iné družstvo. A to sme bývali ešte v nedávnej minulosti prvoligoví vo futbale, volejbale mužov, basketbale mužov i žien či hádzanej alebo malom futbale. Mesto Nitra ale v statuse na sociálnej sieti športovcom sľubuje, že ich aj v tomto roku finančne podporí, a preto otvára dotácie na šport.

Vlani bolo 650 tisíc, koľko odsúhlasia poslanci teraz?

„V minulom roku sme na šport prerozdelili 650-tisíc eur. Komisia pre šport podporila 59 projektov. Aktuálne sú na tento rok zverejnené výzvy v troch športových oblastiach,“ píše v úvode Mesto Nitra a vzápätí uvádza tri oblasti, ktoré má v pláne podporiť.

Podpora športových podujatí

https://nitra.sk/…/01/Vyzva-Sportove-Podujatia-2023.pdf

Podpora ostatných športových klubov

https://nitra.sk/…/2023/01/Vyzva-Ostatne-sporty-2023.pdf

Podpora strategických športových klubov

https://nitra.sk/…/01/Vyzva-Strategicke-sporty-2023.pdf

Termín uzávierky prijímania žiadostí je 24. február. Záujemcovia podávajú žiadosť elektronicky cez https://nitra.egrant.sk/. O pridelení dotácie rozhodne Mestské zastupiteľstvo v Nitre na návrh Komisie Mestského zastupiteľstva v Nitre pre šport. Tak, a je to. Bude to však stačiť aby sa Nitra konečne športovo vzchopila? Alebo bude prvoligová mapa chudobnejšia o ďalšieho nitrianskeho zástupcu?

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x