-4.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Mediálny zákon: Čekovský z OĽANO kritizuje Sme rodina za jeho zablokovanie

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) je sklamaný z prístupu lídrov koaličných strán k mediálnemu zákonu.

Strany na včerajšej koaličnej rade nenašli dohodu a mediálny zákon sa presúva na júnovú schôdzu parlamentu. K prijatiu novej mediálnej legislatívy sa pritom koalícia zaviazala v programovom vyhlásení vlády a žiada ju od nás aj Európska komisia, či medzinárodné novinárske organizácie.

Mediálny zákon: Čekovský z OĽANO kritizuje Sme rodina za jeho zablokovanie

„Prijímanie mediálneho zákona začína pripomínať nekonečný príbeh,“ upozorňuje poslanec. „Kvalitný a dobre napísaný návrh z ministerstva kultúry leží niekoľko mesiacov v parlamente. Napriek tomu, že v rozprave nezazneli žiadne zásadné výhrady, hnutie Sme rodina prijatie zákona na tejto schôdzi zablokovalo. Ocenil by som, ak by Sme rodina otvorene komunikovala aké má k návrhu zákona výhrady, alebo aby návrh podporila,“ vyzýva Kristián Čekovský.

Odsúdenie Kováčika je dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Fica a Pellegriniho

Slovensko tiež neprijatím nových noriem v oblasti audiovizuálneho vysielania riskuje pokutu až 1 a pol milióna eur mesačne od Európskej komisie, pretože nový mediálny zákon implementuje do národnej legislatívy európsku smernicu.

„Ak niekto takto hazarduje s peniazmi všetkých občanov Slovenska, tak by mal byť pripravený pokutu zaplatiť. K schváleniu mediálneho zákona sme sa zaviazali a nemali by to ovplyvňovať nejaké politické hry,“ pokračuje Čekovský.

Predchádzajúce vlády Smeru na prijatie modernej mediálnej legislatívy rezignovali a práve súčasná vláda má jej schválenie ako jednu z priorít. Kristián Čekovský považuje blokovanie mediálneho zákona za dlhodobo neudržateľné a vyzýva lídrov koalície, aby si sadli za rokovací stôl a na nasledujúcej schôdzi parlamentu zabezpečili jeho prijatie.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články