1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Matovič sa naozaj nezdá a znovu sa predviedol v plnej paráde. „Radšej (politicky) zomriem v boji…“

„…čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom!“ Slová z básne Sama Chalupku Mor ho! sú azda väčšine Slovákov známe, ba budú ešte známejšie. Podobne, ako náš známy básnik, sa totiž vyjadril na konci svojho statusu aj šéf OĽaNO Igor Matovič.

Igorovi Matovičovi pomaly vyhasína jeho hviezda, ktorá najjagavejšie svietila po voľbách vo februári 2020. Vtedy bol na vrchole blaha a slávy, dnes by sa zrejme do krčmy na pivo bez ochranky nevybral. Možno tak do ľudoprázdnej, alebo plnej iba jeho priaznivcov. A s čím prišiel teraz? Nuž s tým, že on je bojovník, ktorý sa pre mafiou neskloní. Ako pokus na späť navrátenie zašlej slávy je to dobré, no zrejme to ma taký záber, ako sedieť v kajaku na betóne a pokúšať sa veslom o poriadny záber.

Radšej zomriem v boji, ako by som sa mal skloniť pred…

„Bojovníci sa pred mafiou neskláňajú,“ stotožnil sa Igora Matoviča s odkazom, ktorý mu povedal do telefónu pri jeho fraške v Prezidentskom paláci verejnosti stále neznámy muž. „Médiá neustále riešia „záhadu“, kto mi v čase podania demisie povedal vetu z úvodu. Jedni tvrdia, že to bol záhadný kňaz, dnes iní, že Jožo Pročko, zajtra budú ďalšie fabulácie. Je to zbytočné. Nebol to nikto z politiky, nikto z cirkvi, ale niekto, koho určite nevystavím verejnému lynču,“ odkazuje zvedavým médiám aj Slovákom šéf OĽaNO, ktorý je známym tajnostkárom.

Matovič sa naozaj nezdá a znovu sa predviedol v plnej paráde. "Radšej (politicky) zomriem v boji..."
Tak Igor Matovič so svojím statusom opäť rozdelil Slovákov. Zdroj: FB / Igor Matovič

Tri roky „kolegovia“ z SaS za potlesku mafie z opozície a zaujatých médií len vytrvalo odzadu podrážali kolená… a keď sa im nepodarilo vládu rozbiť zvnútra, spriahli sa s mafiou, fašistami, PS pani prezidentky a kúpenými hlasmi… a za potlesku médií položili tretiu demokratickú vládu,“ opäť riešil Matovič to, čo dnes už takmer nikoho nezaujíma. Nezaujíma aj preto, že v čele toho všetkého marazmu, ktorý teraz na Slovensku je, stál a stojí dlhé mesiace práve on.

Na ceste k tomu bolo moje zaváhanie, či vydieračom nepodhodiť seba, aby uspokojili svoje krvavé sny… a som rád, že som v hodine dvanástej dostal budíček, ktorý mi umožnil zachovať si dušu bojovníka, ktorý sa absolútnemu zlu postavil zoči-voči dávno predtým, ako až smrť Jána a Martiny vytiahla z kaviarní tých ekobioraw „bojovníkov“. Radšej (politicky) zomriem v boji, ako by som sa mal skloniť pred mafiou a ich užitočnými idiotmi,“ zakončil chalúpkovsky Matovič svoj status, v ktorom sa, ako inak, opäť označil za najväčšieho martýra.

Matovič sa naozaj nezdá a znovu sa predviedol v plnej paráde. "Radšej (politicky) zomriem v boji..."
Jedni Slováci s Matovičom vôbec nesúhlasia, iní ho velebia. Tak si vyberte. Zdroj: FB / Igor Matovič
Matovič sa naozaj nezdá a znovu sa predviedol v plnej paráde. "Radšej (politicky) zomriem v boji..."
Aj toto sú slová diskutujúcich Slovákov pod statusom šéfa OĽaNO. Zdroj: FB Igor Matovič

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články