17.6 C
Nitra
piatok, 24 marca, 2023

MATOVIČ: Ak sa ich cesty s Hegerom raz rozídu, bude to s noblesou

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič odmieta, že by sa hádal s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Ako uviedol na sociálnej sieti, „rozprávame sa o hocičom, ale ani raz nepadol návrh na môj odchod z čela OĽaNO, ani raz zvýšený hlas, ani raz žiadne hlúpe reči. Eda mám rád a považujem ho za kamaráta“. Zároveň dodal, že ak sa raz ich cesty trochu rozídu, bude to s noblesou a vzájomným prianím všetkého dobrého. Ak sa na čomkoľvek dohodnú, bude to podľa Matoviča vždy s cieľom minimalizovať šancu mafie na návrat k moci a maximalizovať šancu na úspech „celého antimafiánskeho zoskupenia strán“.

Milan MARKOVIČ: Príďte k REFERENDU. Treba zmeniť idiotský volebný zákon, prekliate dedičstvo starého Muftyho

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v stredu po rokovaní vlády nevylúčil, že by spolu s Hegerom mohli odísť z OĽaNO. Podľa neho „všetko je hre“ a na stole sú rôzne alternatívy. Pripustil, že má svoj názor na štýl politiky svojho straníckeho šéfa Matoviča. „Môj názor je iný na to, ako sa má robiť politika a kde by mali byť priority, najmä v ostatnom období,“ povedal. Zároveň však dodal, že s ním nemá žiadny osobný konflikt a ľudsky si ho váži.

MATOVIČ: Ak sa ich cesty s Hegerom raz rozídu, bude to s noblesou
Igor Matovič s Eduard Heger. foto SITA

Spolu s Eduardom Hegerom hľadá riešenie, ktoré bude smerovať k tomu, aby si volič mal z čoho vyberať v nasledujúcich voľbách do Národnej rady SR. Uviedol, že sa veľa rozpráva nielen s povereným premiérom, ale aj s inými ľuďmi. Naď si myslí, že voličovi dnes chýba alternatíva, ktorá má jasne nastavené zahraničné smerovanie a taktiež je proreformná. „Podľa mňa tak, ako je hnutie Progresívne Slovensko príliš liberálne a ľavicové vo svojich stanoviskách, tak na druhej strane sú stanoviská, ktoré líder hnutia Igor Matovič deklaruje, príliš konzervatívne a mám s nimi problém,“ skonštatoval Naď.

Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj sa v stredu vyjadril, že demokrati na Slovensku sa musia spojiť, pričom je podľa neho logickejšie, aby ich spojil skôr Eduard Heger než Mikuláš Dzurinda, ktorý chystá vlastný projekt. „Ja si myslím, že Eduard Heger je teraz v takej pozícii, že predovšetkým na ňom je otázka, koho vie spojiť, a je to oveľa logickejšie, než keď by si takúto otázku kládol napríklad Mikuláš Dzurinda,“ skonštatoval Budaj.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články