-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Marián KÉRY: Peniaze na cesty? Kritériá na čerpanie eurofondov považujem za nespravodlivé

Marián Kéry, nielen poslanec NR SR za Smer-SD, ale aj podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, položil zaujímavú otázku: V akej mieste bude môcť kraj čerpať peniaze určené na cesty? Kritériá na čerpanie eurofondov totiž považuje za nespravodlivé.

Marián KÉRY: Peniaze na cesty? Kritériá na čerpanie eurofondov považujem za nespravodlivé
Marián Kéry

„Moja otázka pre ministerku Remišovú v hodine otázok: „Vážená pani podpredsedníčka vlády, ako podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja sa Vás chcem opýtať, prečo pri výpočte regionálnych alokácií na nové programové obdobie EŠIF boli použité len tri kritériá, ktoré považujeme za nedostatočné a účelové v tak závažnej otázke, ako je rozdeľovanie európskych fondov. Spomínané tri kritériá spôsobujú nerovnomerný a nespravodlivý prístup k územiam na úrovni NUTS 3,“ položil otázku a ako dodal, odpoveď, ktorú dostal od ministerky Remišovej pre neho nebola rozhodne dostačujúca.

„Namiesto toho, aby rezort pri rozdeľovaní európskych peňazí dbal na potreby obyvateľstva v jednotlivých regiónoch, vyťaženosť ciest a ďalší potenciálny rozvoj regiónu, sú kritériá udeľovania eurofondov nastavené nespravodlivo a nerovnomerne. Samotnú odpoveď ministerky Remišovej preto vnímam ako vyhýbavú a nekonkrétnu. Aby sa potreby regiónov pri čerpaní európskych peňazí v oblasti infraštruktúry odzrkadlili spravodlivo je potrebné uplatniť princíp dôkladného individuálneho posudzovania a skúmania konkrétnej situácie v danom regióne.“

zdroj: fb MK

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články